Wpis z mikrobloga

I cyk, kolejna paczka do przyjaciół z Dnipro, których gościliśmy na początku wojny, a którzy musieli wrócić ze względu na sytuację rodzinną rodem z koszmaru. Zwykli ludzie, którzy nikomu niczym nie zawinili, a którym wojna każdego dnia zabiera coraz więcej. Pomoc Ukrainie to z perspektywy Polaka to nie tylko kwestia moralności, ale i cynicznego interesu, geopolityki i każdego innego poziomu, który możemy wydzielić. I pisze to konserwa, patriota, prawnuk pomordowanego przez UPA. Nie dajcie sobie wmówić, że "to nie nasza wojna". #czujedobrzeczlowiek #ukraina #wojna #4konserwy i chyba #niepopularnaopinia #jbcptna
eduardo-garcia - I cyk, kolejna paczka do przyjaciół z Dnipro, których gościliśmy na ...

źródło: 20240424_235050_cr

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
szacun za ludzkie podejście nietypowe dla konserw. Widać, że i wśród takich można znaleźć normalne jednostki.


Ech, to chyba tylko tak wygląda z perspektywy wykopu. Znam różne postawy, ale przeważająca jest taka, że nawet jeśli ktoś nie pała do Ukraińców jakimś niezwykle ciepłym uczuciem rozumie, że walcząc w swoim interesie, rykoszetem walczą w interesie naszym.

@Smarek37:
  • Odpowiedz
Patrzcie na mnie jaki jestem kurea dobroduszny. Wy pewnie nie macie takiego dobrego serduszka jak ja.


Może sobie racjonalizuję potrzebę próżności, a może po prostu próbuję zwrócić uwagę na sytuację, z którą wszyscy się już trochę obyliśmy. A może jedno i drugie. Niemniej, koszmar trwa. Dwie godziny samolotem stąd.

@stanislaw-kania:
  • Odpowiedz