Wpis z mikrobloga

@agencja_bebenstwa_warmianskiego: pracodawca nie może nie przyjąć wypowiedzenia xD Czyli co, ty mu dajesz wypowiedzenie, a on mówi "nie biorę, pracuj dzis do 19 za to że mnie denerwujesz" xD i tak dzień w dzień dopóki któryś z was nie kopnie w kalendarz, choć pewnie będziesz pierwszy xD
  • Odpowiedz
pracodawca nie może nie przyjąć wypowiedzenia xD


@WyuArtykyu: Mam taka jedną w robocie ( a raczej z zewnętrznej firmy). Wprost mi powiedziała, że dała wypowiedzenie, a oni nie chcą ja puścić xD Albo, że źle napisała i teraz musi znowu czekać na koniec miesiąca ... Chciała sie zwalniać rok temu i nadal ją widuje.
  • Odpowiedz
  • 4
@conamirko @MechanicznaPitaja niby nie musi ale jak udowodnisz to że wypowiedzenie zostało złożone.
Można wysłać pocztą z potwierdzeniem odbioru jak proponowali @Quazu @ArchDelux ale pracodawca może nie odebrać listu od Ciebie, bo będzie wiedział co tam jest.
@Massiv wypowiedzenie mailowe niestety nie ma mocy prawnej bo nasz kodeks pracy nie ogarnia że jest coś takiego jak Mail xD
Na wypowiedzeniu musi być odręczny podpis a skan wypowiedzenia
  • Odpowiedz
@agencja_bebenstwa_warmianskiego: nie #!$%@? się z żadną pocztą, nie będzie odbierał listu i będzie przez kilka dni do niego wracać a chyba dopiero za 3 razem jak odrzuci odbiór jest jako odebrany. Swoją drogą ciekawe co by było jakby powiedział że w liście żadnego wypowiedzenia nie było? Dzwoń do Pipu od takich spraw są instytucje państwowe
  • Odpowiedz
@T__J: tyle teorii xD w praktyce dajesz do HR albo w obecności świadka i elo - nigdy jeszcze nie słyszałem żeby pracodawca w ogóle kogoś ścigał w sądzie że nie odebrał wypowiedzenia XD
  • Odpowiedz