Wpis z mikrobloga

Matka z ojcem od rana sie drą na siebie, bo matka była wczoraj u koleżanki z pracy na kawie i zobaczyła thermomixa xd Cały wieczór oglądała filmy na youtube, sprawdziła na Allegro, że można brać na 50 rat xD Kilka detali:

- sprawdziłem i na allegro cena sprzętu 6400zł, w ratach do spłaty 9680zł
- matka zarabia minimalną od zawsze
- ojciec też, łapał dorywczo prace dodatkowe ale siedzi na L4 od 3 miesięcy
- koleżanka u której mama to widziała jej maż ma firmę w mieście i chyba zarabia miesięcznie tyle co moi rodzice w rok, więc pewnie dla nich taki sprzęt to jak dla mnie kupno czipsów
- matka potrafi przypalić wodę na garnku, myśli że thermomix za nią ugotuje
- dach nam przecieka, ale nie ma pieniędzy więc za chwile będzie potrzebny fundusz na naprawę dachu i usuwanie grzyba ekstra xd

No ale matka sraczki już dostaje bo to jej potrzebne xd i się wydziera po ojcu a ojciec mówi że jest #!$%@? xd

I tak to się żyje na wsi, czemu urodziłem się w takiej upośledzonej ekonomicznie rodzinie

#przegryw #thermomix
  • 76
@skazanynaprzegryw03

Takich "mądrych" rodziców nie brakuje. I niby jak później człowiek wychowany przez takie osoby, które przecież uczyły go życia przez długi czas ma konkurować później z rówieśnikiem, gdzie ta świadomość ekonomiczna w jego rodzinie była na zupełnie innym, zdrowym poziomie? A nawyki przyjmowane przez lata od tych wzorów do naśladowania są głęboko zakorzenione i niewielu będzie w stanie je później wyplenić i nauczyć się wszystkiego od nowa.
@Jechanka: bo za te same pieniądze można naprawić dach, a nie kupować bzdury. Albo mogłaby mi dać te pieniądze to pojechałbym do miasta do pracy i jej oddał później, ale na to budżetu od lat nie ma w domu.

Branie kredytu na 10 tysięcy jak się żyje od 10 do 10 to idiotyzm, z takiej mentalności brania elektrośmieci na raty za pieniądze których się nie ma nic nie wyjdzie poza długami
@skazanynaprzegryw03: Matka wykazuje typowe myślenie biedoty - kupowanie na kredyt rzeczy, na które jej nie stać i w zasadzie nie są jej potrzebne. Z czymś takim bardzo ciężko walczyć. Jak chce garnek to niech odkłada na niego kasę, jak zobaczy w łapie 7 tysięcy to jej szybko przejdzie chęć kupienia tego badziewia. Niech okłada miesięcznie tyle ile wynosi rata za niego, ciekawe czy da radę.
Co do tego garna to się