Wpis z mikrobloga

Matka z ojcem od rana sie drą na siebie, bo matka była wczoraj u koleżanki z pracy na kawie i zobaczyła thermomixa xd Cały wieczór oglądała filmy na youtube, sprawdziła na Allegro, że można brać na 50 rat xD Kilka detali:

- sprawdziłem i na allegro cena sprzętu 6400zł, w ratach do spłaty 9680zł
- matka zarabia minimalną od zawsze
- ojciec też, łapał dorywczo prace dodatkowe ale siedzi na L4 od 3 miesięcy
- koleżanka u której mama to widziała jej maż ma firmę w mieście i chyba zarabia miesięcznie tyle co moi rodzice w rok, więc pewnie dla nich taki sprzęt to jak dla mnie kupno czipsów
- matka potrafi przypalić wodę na garnku, myśli że thermomix za nią ugotuje
- dach nam przecieka, ale nie ma pieniędzy więc za chwile będzie potrzebny fundusz na naprawę dachu i usuwanie grzyba ekstra xd

No ale matka sraczki już dostaje bo to jej potrzebne xd i się wydziera po ojcu a ojciec mówi że jest #!$%@? xd

I tak to się żyje na wsi, czemu urodziłem się w takiej upośledzonej ekonomicznie rodzinie

#przegryw #thermomix
  • 80
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03:
Dobrze, że dostrzegasz ich wady, większy problem mają ludzie, którzy uważają takie awantury za normalne. Możesz wynająć pokój w dużym mieście na start, ewentualnie WOT, czy wyjazd za granicę. Generalnie im szybciej się wyprowadzisz, tym lepiej dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: nie wiem po co dyskutujesz z typami, którzy nigdy zrozumieją, że to co dla nich jest pierdnięciem, dla innych może być wyzwaniem życia. Ktoś kto tego nie doświadczył i tak tego nie zrozumie, bo nie mieści się to w jego ramach poznawczych.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: stary idź do wojska, wszystko bedziesz miał zapewnione, spanie, jedzenie, zajęcie i jeszcze pieniądze będziesz dostawać. Wtedy juz nie bedziesz musiał się dachem przejmowac ani ratami na termomixa czy inne badziewie, a jak pisałes że ojciec Cię bił za dzieciaka i jest alkoholikiem to się już bedzie bał podnosić rękę na Ciebie, bo mu się odwiniesz, że zęby pogubi (o ile dalej ma)
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: zaproś ojca i matkę do wspólnej rozmowy. Powiedz, że dach chyba ważniejszy niż jakiś garnek.

Za moich obserwacji wynika, że Termomix to taka bardziej moda i prestiż, używany przez rodziny raz na tydzień niż codziennie :))

Poza tym, jest tańsza alternatywa LIDLOMIX...
  • Odpowiedz
@Sporket: ale to nie jest żaden victim. No dobra, jest ofiarą ale co najwyżej losu.

To zwykły leń jakich wiele.

@GratisLPG serio znasz z prawdziwego życia (nie z wykopu) chociaż jedną parę gdzie kobieta miała problem z kupnem konsoli? Jak żyje o tym nie słyszałam a w Warszawie konsolę/komputer do gier ma prawie każdy mlody człowiek. Często to kobiety je kupują chłopakom na różne święta.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: też jestem z mieściny 50km od wojewódzkiego, też jestem z rodziny z problemami (w latach 90-tych to co mniej więcej co druga rodzina ;-)). Przenosiłem się 25 lat temu jak średnie bezrobocie w PL oscylowało koło 20%. Szukasz roboty w wojewódzkim, wynajmujesz pokój gdziekolwiek w jakiejś norce i od razu jesteś w innym lepszym mieście i na swoim. Na start musisz mieć odłożone z ~3k PLN (pokój +
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03 50km w 2h? Ja 40km codziennie do liceum busem jeździłem i żyłem, do pracy jak nie było mnie na początku stać na wynajem pokoju, to samo. Też jestem z patologii, ale się wyrwałem bo mi zależało i się chciało
  • Odpowiedz