Wpis z mikrobloga

Matka z ojcem od rana sie drą na siebie, bo matka była wczoraj u koleżanki z pracy na kawie i zobaczyła thermomixa xd Cały wieczór oglądała filmy na youtube, sprawdziła na Allegro, że można brać na 50 rat xD Kilka detali:

- sprawdziłem i na allegro cena sprzętu 6400zł, w ratach do spłaty 9680zł
- matka zarabia minimalną od zawsze
- ojciec też, łapał dorywczo prace dodatkowe ale siedzi na L4 od 3 miesięcy
- koleżanka u której mama to widziała jej maż ma firmę w mieście i chyba zarabia miesięcznie tyle co moi rodzice w rok, więc pewnie dla nich taki sprzęt to jak dla mnie kupno czipsów
- matka potrafi przypalić wodę na garnku, myśli że thermomix za nią ugotuje
- dach nam przecieka, ale nie ma pieniędzy więc za chwile będzie potrzebny fundusz na naprawę dachu i usuwanie grzyba ekstra xd

No ale matka sraczki już dostaje bo to jej potrzebne xd i się wydziera po ojcu a ojciec mówi że jest #!$%@? xd

I tak to się żyje na wsi, czemu urodziłem się w takiej upośledzonej ekonomicznie rodzinie

#przegryw #thermomix
  • 80
  • Odpowiedz
to ja nie jestem dobrym synem


@skazanynaprzegryw03: no bo nie jesteś, jesteś pasożytem i leniem, który nie chce nic zrobić ze sobą. Sposób w jaki odpowiadasz na wszelkie sugestie zmiany dobitnie o tym świadczy.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: po prostu żyjesz w typowej polskiej rodzinie. Nie rozumiem tylko dlaczego boomerki są takie odrealnione. Nie wiem może bierze się to z ich wychowania kiedy to jednak facet utrzymywał dom i one uważały że muszą kierować facetem drąc na niego mordę xd cóż ten model juz nie działa
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: no bo nie jesteś, jesteś pasożytem i leniem, który nie chce nic zrobić ze sobą. Sposób w jaki odpowiadasz na wszelkie sugestie zmiany dobitnie o tym świadczy.


@Bover: może jakby mnie ojciec w dzieciństwie nie wyzywał i nie bił za cokolwiek zrobionego wbrew jego myśli to miałbym więcej skłonności do zmian
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: Nie mówię, że są dobrymi rodzicami. Oni są słabymi rodzicami a ty jesteś słabym synem. Dzięki temu możecie we trójkę nic nie zmieniać i usprawiedliwiać się tym, że druga strona też taka jest. Matka nie musi się starać bo ojciec chla, ojciec może chlać bo jego żona jest j3bnieta, ty możesz być przegrywem bo starzy mają nierówno pod sufitem a przecież chodzi o zadowolenie ich, a nie o to,
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: no ok, rozumiem to, ale tego nie cofniesz. Wiele osób ma problemy i jakoś w większości dają sobie radę. Nie szukaj usprawiedliwienia dla swojej bezczynności, a zamiast tego szukaj możliwości radzenia sobie z problemami, co oczywiście jest trudniejsze.
  • Odpowiedz
Wiele osób ma problemy i jakoś w większości dają sobie radę


@Bover: No to on jest widocznie wśród tych, którzy sobie nie dają. Zrozumiesz to, prostaku, czy jedyne na co cię stać to victim blaming i urojenia o tym, że jego zrezygnowanie to coś, co sobie z premedytacją wybrał i że może inaczej?
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: podsuń mamie pomysł z lidlomixem czy innym tego typu sprzętem. Używałam zarówno oryginalnego thermomixa jak i lidlowego (obydwu będąc u rodziny, bo sama nie posiadam, bo nie mam takiej potrzeby) i szczerze, to niespecjalnie widzę różnicę. Owszem, może być tak, że lidlowy padnie po 5 latach, a thermomix po 15, pewnie lidlowy ma mniej przepisów, ma chyba też mniejszą pojemność, ale robi co trzeba (przetestowane) i myślę, że cena
  • Odpowiedz