Wpis z mikrobloga

Czy Wy widzieliście, co ten gość ma zapisane w programie? On chce jeszcze zabrać miejsca postojowe w centrum na rzecz wybrańców. To było do przewidzenia, że będzie walczyć o dalsze wypychanie ludzi i biznesu na obrzeża i poza miasto.
INB4: jak ktoś chce mieć miejsce do parkowania pod nosem, to niech je sobie wykupi, przestrzeń publiczna należy tak samo do wszystkich mieszkańców.

Na obszarach Strefy Płatnego Parkowania dokonamy analiz, które pozwolą określić minimalny odsetek miejsc postojowych niezbędnych do zaspokojenia potrzeb mieszkańców w ciągu dnia. Za pomocą istniejących rozwiązań zabezpieczymy miejsca postojowe tylko dla mieszkańców danej okolicy. W połowie 2025 r. wdrożymy rozwiązanie pilotażowe w jednym z kwartałów, aby zebrać doświadczenia oraz opinie mieszkańców.

https://miszalski2024.pl/transport/
#krakow
  • 29
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: może zrealizować założenia o których była mowa podczas rozszerzania strefy płatnego parkowania czyli budowanie parkingów podziemnych? Ile w ostatnim czasie wybudowano parkingów podziemnych i ile z nich jest tak naprawdę dla mieszkańców? Dlaczego zbudowano parkingi tylko w centrum miasta?
Dlaczego parkingi podziemne są przekazywane w ręce prywatnych operatorów? a nie są dla ludzi? Przecież zostały zbudowane z naszych podatków i opłat ze stref płatnego parkowania?
  • Odpowiedz
@goferek: jaki jest powód żebym miał jechać do centrum?
Szpital jest na Prokocimiu.
Kina sklepy biuro urzędu miasta w centrach handlowych.
Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu przy zwierzynieckiej były same banki.
Nie wiem po co miałbym pchać się do centrum
  • Odpowiedz
  • 0
jak rozwiązać problem nadmiaru samochodów w centrum?


@OrzechowyDzem: imho są dwa konieczne kroki:
1. Stworzenie świetnej komunikacji miejskiej i budowa parkingów przesiadkowych poza ścisłym centrum
2. Ograniczenie czasu parkowania w centrum dla wszystkich (np. powyżej 2 czy 3h każda kolejna godzina w znacznie wyższej cenie, niezależnie od tego, przy jakiej ulicy ktoś jest zameldowany)

jaki jest powód żebym miał jechać do centrum?


@Sl_w_k_1: tylko teraz SPP sięga daleko poza centrum..
  • Odpowiedz
  • 0
@OrzechowyDzem: przecież pozwala. Był planowany parking chociażby pod Placem Inwalidów i miasto wycofało się z jego realizacji. A to byłoby świetne miejsce, aby zostawić auto i iść dalej pieszo do centrum/przesiąść się na tramwaj.
  • Odpowiedz
@goferek jeśli już coś takiego to powinno być jak we Włoszech czyli niebieska linia oznaczająca miejsca tylko dla mieszkańców danego miasta. Miejsca postojowe tylko dla mieszkańców okolicy to jakiś żart, bo miasto nie ma obowiązku zapewnienia parkingu pod każdą kamienica. Jak chciałam parkować w centrum to sobie wynajęłam miejsce. Mówię to jako mieszkaniec strefy z autem. Jak ktoś ma auto to jest jego odpowiedzialność.
  • Odpowiedz
Stworzenie świetnej komunikacji miejskiej


@goferek: nie widziałem nigdy nigdzie.
Jedyne co dobrze działa w krakowskich zbiorkomach to koleje małopolskie (np. na trasie Wieliczka-Kraków-Balice)

Ograniczenie czasu parkowania w centrum dla wszystkich

dlaczego mieszkańcy też mają takie wysokie ceny płacić? Jak żyć?
  • Odpowiedz
  • 2
@OrzechowyDzem: jak chcą parkować na miejskim miejscu postojowym, to dlaczego nie? Raz, że nie ma obowiązku posiadania auta. Dwa, że nie ma obowiązku parkowania go akurat na takim parkingu. Jak ktoś ma samochód to musi się też liczyć z tym, że musi mieć gdzie go zaparkować i to kosztuje.
  • Odpowiedz
@goferek: no tak tak, ja chciałem doprecyzować czy chodzi Ci o to, że ktoś mieszkając w centrum, parkuje przy ulicy, bo kamienice zazwyczaj nie mają swoich parkingów, też musi bulić takie stawki jak przybysze spoza miasta.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem poza tym potem są takie problemy, że: chce odebrać paszport - nie ma gdzie zaparkować. Chcę iść do lekarza - nie ma gdzie zaparkować. Chcę szybko odebrać zamówione żarcie - nie ma gdzie zaparkować. A czemu nie ma? Bardzo dobrze to było widać jak spadł śnieg. Mieszkańcy kamienic parkują swoje auta w centrum i ich nie przestawiają z miejsca 2 tygodnie i dłużej, za całe 120zł rocznie. A człowiek, który chce
  • Odpowiedz
  • 4
@OrzechowyDzem: tak, dokładnie o to. Przecież wszyscy płacimy na utrzymanie tych miejsc postojowych na ulicy przy kamienicy, dlaczego ten ktoś miałby być uprzywilejowany? Skoro zdecydował się na mieszkanie bez możliwości zaparkowania i jednoczesne posiadanie auta, to jest tylko i wyłącznie jego problem.
  • Odpowiedz
@goferek: ale czy to nie jest właśnie zmiana sprzyjająca mieszkańcom centrum? No i czy w SPP tak istotnie brakuje miejsc w czasie jej obowiązywania? (Bo ze nie da się zaparkować w niedzielę gdy jest za darmow to wszyscy wiedzą).
No i sytuacja z parkingami podziemnymi przy Koronie, Muzeum Narodowym i pl Na Groblach pokazuje iż ich budowa jest nieopłacalna finansowo dla nikogo.
  • Odpowiedz
  • 1
@Docent_Jan_Mula: nie, to przecież kontynuacja polityki dotychczasowego samorządu w Krakowie, który lubił faworyzować pewne grupy kosztem reszty mieszkańców. Czyli zgodnie z oczekiwaniami wobec tego kandydata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arch_Kris tak, brakuje miejsc w strefie nawet w czasie jej obowiązywania. Jak się przeprowadzałam i potrzebowałam zaparkować blisko klatki to nie było szans (moje wyjęte miejsce było w innym bloku). A taxy i ubery notorycznie blokowały wjazd do garażu podziemnego bo na całej ulicy wszystko zastawione. I stoi tygodniami.
  • Odpowiedz
chce odebrać paszport - nie ma gdzie zaparkować


@demimka: ul. Sebastiana, czyli tam gdzie się odbiera paszporty, to jest ścisłe centrum, zaraz obok plant. Malutka, ciasna uliczka miałaby gwarantować miejsca parkingowe dla ludzi z całej okolicy Krakowa, którzy musza pod same drzwi podjeżdżać? Dobrze, że nie ma gdzie zaparkować, bo przynajmniej część się zastanowi i jak są z Krakowa to pójdą na nogach albo tramwajem, a jak spoza, to zostawią auto
  • Odpowiedz