Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
1. Chce wziąć z żoną kredyt hipoteczny, ja jako główny wnioskodawca. Problem w tym, że żona od 1500 dni ma nieopłacone 360 zł, jak chodziła jeszcze do szkoły policealnej i jest w biku. Czy jeżeli zapłaci to wraz z odsetkami to usuną ją z biku natychmiast i będzie można starać się o kredyt?

2. Jak wyglądają starania o hipoteke we dwóch? Jest jeden głónwny wnioskodawca który jest sprwadzany wszędzie, czy we dwóch się jest sprwadzanym w biku? Ja ze sobą nie mam problemów

#nieruchomosci #kredyt #bank #kredythipoteczny #hipoteka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2. Jak wyglądają starania o hipoteke we dwóch? Jest jeden głónwny wnioskodawca który jest sprwadzany wszędzie, czy we dwóch się jest sprwadzanym w biku? Ja ze sobą nie mam problemów


@mirko_anonim: Wszyscy wnioskodawcy są weryfikowani przez bank.

Opóźnienia o których napisałeś będą stanowiły duży problem przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
1. Ale co "jest w biku"? Dług wobec szkoły policealnej z tytułu zaległego czesnego? No nie sądzę. "Negatywne" (o zaległości ponad 60 dni) wpisy w BIK-u są kasowane po 5 latach. Nie da się tego przyspieszyć. Co innego wpisy w zwykłych biurach informacji gospodarczej, tam wierzyciel (dowolny) ma obowiązek usunąć wpis w ciągu 14 dni od spłaty zaległości.
2. Każdy z Was jest badany osobno i wyliczana jest Wasza
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
1. BIK przechowuje 5 lat dane o niespłaconych/przeterminowanych zobowiązaniach, czas się liczy od momentu spłaty
2. Jeżeli zobowiązanie było wobec szkoły policealnej lub innego podmiotu prywatnego to wcale nie jest powiedziane że została wpisana jako dłużnik. Najlepiej zamów sobie raport, to nie kosztuje dużo
3. Oboje będziecie sprawdzani
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To niestety żonka się nie udała, kredytu razem nie dostaniecie. Trzeba zrobić rozdzielność albo co bardziej w tym w-----u polecam, rozwód (z orzeczeniem o winie tutaj).
  • Odpowiedz