Wpis z mikrobloga

Do teraz nie mogę uwierzyć co się #!$%@?ło w Sopocie w 1979 roku xD

Bolandia, głęboka komuna, pewnie większość kraju musi wychodzić na dwór, bo nie ma na chacie kibla, a tutaj przyjeżdża na koncert zespół Boney M, porobiony fetą murzyn #!$%@? w najlepsze jakieś kujawiaki i inne obertasy w 1/2 stroju astronauty, no #!$%@?, abstrakcja mocno xD


#pasta #muzyka #kiedystobylo #heheszki #prl #wtf
Tino - Do teraz nie mogę uwierzyć co się #!$%@?ło w Sopocie w 1979 roku xD

Bolandia,...
  • 39
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 10
Ciekawe jak to wyglądało do zaplecza, jak oni w ogóle ich załatwili.


@giorgioborgio: Czytam właśnie na wiki

W 1978 Boney M. był pierwszym zespołem muzycznym z Zachodu (Niemiec) zaproszonym przez Leonida Breżniewa do ZSRR. Artyści przylecieli samolotem Aerofłotu z Londynu do Moskwy, gdzie na Placu Czerwonym zaśpiewali dla 2700 Rosjan[2][3]. Rok później na scenie Opery Leśnej, podczas Sopockiego Festiwalu[4] Interwizja zespół wystąpił z zakazaną w Polsce piosenką „Rasputin”. Telewizja nadała ten występ z jednodniowym opóźnieniem, wycinając kontrowersyjną – mającą godzić w sojusz z ZSRR –
  • Odpowiedz
@Tino kurczaki produkcja tego jest naprawdę niezła jak na żelazną kurtynę, nie widać siemiężności, prawie jak na zachodzie, jedyny moment który zdradza to widok na widownie która nie wie co się dzieje xD no i kamera z smużącym widikonem, skoro nie leciało na żywca to można było na taśmie nagrać i teraz oglądać w 4k...
  • Odpowiedz
za wokalem stoi pewien niepozorny Niemiec o nazwisku Farian

...

Śpiewał też jakiś murzyn


@tos-1_buratino: @MackaCthulhu: Jesteście z jakiejś "Seksmisji" na odwrót? Śpiewały to tam panie, a taką mruczaną recytację to i ja mógłbym robić. ;)
  • Odpowiedz
@Tino: to jest kuriozum.
Bony M to ten zespół który założył Niemiec zbierając ludzi pochodzących z Indii którzy pracowali w Holandii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Śpiewali o Rosjanie w Polsce.
  • Odpowiedz