Wpis z mikrobloga

W ogóle... okres. Czaicie te gówno? Wyobrazcie sobie, ze co miesiac na pare dni leci nam krew z #!$%@?. Nie mozna sie cimcirimci, a co gorsza nawet konia nie zwalisz. Czasem bóle brzucha czy nawet glowy. Do tego dochodza wachania nastroju, dolki emocjonalne i jakies sytuacyjne #!$%@? humorki. Po co to komu? Ogólnie tragedia. Dobrze, ze kiedys tam wieki temu mezczyzne zaprogramowali bez menstruacji. #czujedobrzeczlowiek
#zwiazki #sex #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #medycyna
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kre-dens dołki i humorki to jedno, ale bóle brzucha i/lub pleców u niektórych kobiet są tak silne, że wymiotują, tracą przytomność i nie są w stanie przez kilka dni kompletnie funkcjonować.
  • Odpowiedz
@kre-dens można uprawiać seks, można się masturbować, można pływać na basenie.
U mnie okres to 2, max 3 dni. Zero bólu brzucha, zero negatywnych objawów, nie chodzę #!$%@? przed okresem, zawsze jest o czasie więc nigdy nie ma niespodzianki.
Okres mnie nie ogranicza ani nie jest żadnym problemem
  • Odpowiedz
@kre-dens mało wiesz o miesiaczce. Są kobiety które właśnie najbardziej chcą uprawiać seks gdy krwawią a nie podczas owulacji. Jesli kobietę boli podczas miesiączki podbrzusze to powinna się zbadać bo to nie powinno boleć. Bolesne miesiączki to najczęściej są przez endomedrioze lub zespół policystycznych jajników albo jakieś torbiele, nadrzerki czy zaburzenia hormonalne które trzeba leczyć. Wahań nastroju nie ominiesz bo niektóre kobiety na zmiany hormonalne są bardzo wrażliwe.
  • Odpowiedz
wymiotują, tracą przytomność


@Alzena: no ale to jest jaki odsetek populacji? Większy niż kobiet które nie zauważyły że są w ciąży aż do porodu w kiblu (są i takie). Niektórzy ludzie mają 6 palców, nie róbmy z tego reguły.
  • Odpowiedz
@Alzena: Moja byłą dziewczyna miała bolesne miesiączki, kilka dni wyjętych z życia, zawsze łykała garść przeciwbólowych. Wysłałem ją do ginekologa oczywiście wszystko w otoczce kłótni. Okazało się, że ma jakieś guzy co musieli jej wyciąć, wylądowała na stole operacyjnym już następnego dnia, dodatkowo dowiedziała się, że choruje na endometriozę.
  • Odpowiedz
@kukuszka a robili Ci badanie USG z kontrastem czy idziesz do po prostu ginekologa? Pytam bo ja jak miałam się przebadać na endomedrioze to w Warszawie jest tylko dwóch ginekologów co robi takie badanie i płaci się ok. 500-600zl i czeka około 1-4 miesięcy na taką wizytę. Endomedrioze można jeszcze zbadać operacyjnie. Zwykły ginekolog nie wykryje tego w zwykłym USG ginekologicznym. Na badaniach krwi czy cytologii też nic nie widać. Jakby
  • Odpowiedz
@kukuszka ostrzegam bo endomedrioze ciężko się diagnozuje i niewielu lekarzy to potrafi wykryć. Są wręcz tacy co tylko tym się zajmują. W szpitalu medicover w Warszawie na Wilanowie robią takie badanie. Ja miałam endomedrioze od zawsze patrząc po objawach ale wykryłam ją mając te badanie USG z kontraktem dopiero koło 30 roku życia. Przewinęło się dużo ginekologów i na ból podczas miesiączki mi mówili że taka moja uroda a prawda była
  • Odpowiedz
@thorgoth: mniej więcej połowa żeńskiej populacji cierpi na silne bóle brzucha podczas okresu i różne dodatkowe związane z tym objawy. POŁOWA populacji miesiączkujących kobiet to chyba sporo :)
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola rozumiem, to super że udało się zdiagnozować. Też dwa pierwsze dni umieram i okres mam 6-7 dni, obfity mega. Zdradzisz co to za tabletki? Jakieś skutki uboczne po tych tabsach?
  • Odpowiedz
@kukuszka ja nie planuje ciąży więc biorę tabletki antykoncepcyjne (konkretnie atywia daily), są podobno takie które się podaje kobietom co planują ciążę, sle nie wiem czy to prawda czy tylko to gdzieś przeczytałam. Że skutków ubocznych to brak owulacji wyciął mi libido. Muszę inaczej pracować z chłopakiem na swoje libido, bo wcześniej to było wyznaczane przez owulację gdy mi się najbardziej chciało. Poza tym to same pozytywy bo już nie mam
  • Odpowiedz