Wpis z mikrobloga

Mirki, ile u Was kosztuje wymiana opon i skąd jesteście? Bo z sezonu na sezon jest coraz drożej. Z letnich na zimowe płaciłam 120, a teraz z zimowych na letnie 130 - obwarzanek warszawski.

#wulkanizacja #opony #wymiana
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Megawonsz_dziewienc: No z tym co roku po kilkaset złoty to bez przesady. Co najwyżej zaoszczędze 260 zł rocznie, ale wyszłabym na czysto pewnie dopiero po kilku latach. Dlaczego tak nie robię? Nikt mi nigdy tego nie pokazał, sama nie byłam tym zainteresowana, nie umiem tego robić i za dużo przy tym roboty.
  • Odpowiedz
@Mosimir: oczywiście że możesz chwalić, bo nie są to najgorsze opony, ale nie są to też najlepsze, takie przeciętne, tylko mocno rozreklamowane. A to że są to opony na takie średnie warunki, to też nie jest wada, jak Ci wystarczają, to po co masz kupować inne?

Turyści na wielosezonówkach mają problem wjechać pod niewielkie wzniesienia, z tym że to co dla niektórych niewielkie wzniesienia, dla mieszkańców północy Polski to już
  • Odpowiedz
Bo z sezonu na sezon jest coraz drożej. Z letnich na zimowe płaciłam 120, a teraz z zimowych na letnie 130 - obwarzanek warszawski.


@panthererose: Generalnie z roku na rok zarabiam coraz więcej, i nie wiem dlaczego inni ludzie podnoszą ceny, o co chodzi? :D

A tak już na serio to kup uniwersalne opony, zwrócą się w rok dwa.
  • Odpowiedz
@voot: Ja już nigdy nie kupię wielosezonówek. Gra nie warta świeczki. Samochód ważący 980kg na nowych Dunlopach Winter Response w błocie pośniegowym normalnie rusza, hamuje, skręca, a 1,5t kombi na CrossClimate2 miał z tym wszystkim spore problemy... Jak muszę kupić opony to sprawdzam sobie testy ADAC i biorę najlepszą do warunków jakie mamy głównie.
  • Odpowiedz
CrossClimate 2 to wcale nie są jakieś dobre opony, fakt wywalili kupę kasy na reklamy, rankingi i sponsorowane artykuły, ale zresztą sami reklamują je jako alternatywa na umiarkowane warunki, nawet przez producenta nie są polecane na śnieg.


@voot: Tymczasem Michelin na swojej stronie:

MICHELIN CROSSCLIMATE 2 - ekspert w kategorii opon całorocznych[1] - zapewnia znakomite bezpieczeństwo przez cały rok w każdych warunkach pogodowych z najlepszymi i długotrwałymi osiągami na śniegu[2][3].

Lider w zakresie hamowania i trakcji
  • Odpowiedz
@cukru: dobra, z fanbojem nie ma co gadać :D Wierz sobie w co chcesz, możesz sobie myśleć, że wielosezonowe są lepsze na zimę niż zimowe, ale wyjedziesz kiedyś w gorszych warunkach albo w trudniejszym terenie to się nie zdziw, że Twoje budżetowe CrossClimate 2 to jednak nie jest opona zimowa :)
  • Odpowiedz
@voot: Fakty są takie, że nawet w cytowaniu marketingu producenta mijasz się z prawdą, więc jak ktokolwiek ma brać twoje zdanie na poważnie?
  • Odpowiedz
@cukru: no a co mam Ci odpowiedzieć jak wklejasz jakiś randomowy tekst z jakimiś indeksami pewnie z linkami do opłaconych testów :D
Teoretycznie mają 3PMSF, ale to są testy, które sprawdzą się we Francji i tam faktycznie były reklamowane jako opony na zimę więc pewnie skopiowałeś jakiś opis który ktoś po prostu przetłumaczył na polski, ale w Niemczech już nie reklamowali ich jako opony na zimę, bo w niemieckich czy
  • Odpowiedz