Wpis z mikrobloga

Lecimy!

Dziękujemy wszystkim za wspieranie naszej inicjatywy #stopdoplatom

Jak możesz pomóc nie wychodząc z domu?
- informuj w mediach społecznościowych na wallach i pod postami posłów jakie efekty przyniesie BK0%
Pod pierwszym wpisem było prawie 3k plusów, jakby chociaż połowa z tego napisała chociaż jeden wpis i polajkowała kilka postów ANTY-BK0% to byłby moim zdaniem duży efekt. W Polskiej polityce nie trzeba być dużą siłą, wystarczy być głośnym i widocznym!

- piszcie maile do posłów i działaczy z zapytaniami o ustawę o brak konsultacji z ludźmi i o zagrożeniach idących z wprowadzeniem tej ustawy
Panu Krzysztofowi już psycha siada co było widać w Radio ZET

Jaki plan na przyszłość:
- zaproszenie do współpracy polityków i działaczy [już udało się kilku wciągnąć w to. Dogaduję obecnie z Janem Mencwelem możliwość połączenia się z protestami z Razem bo sami też coś chcą zorganizować]

- zorganizowanie protestu na miejscu w Warszawie, wstępnie myślałem by przeprowadzić po prostu kampanię informacyjną przed Pałacem Prezydenckim.
Bo jest o czym informować, musimy przedstawić program takim jakim w rzeczywistości jest, a nie takim jakim sprzedaje je Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Przypominam cele:
1. Wycofanie wszelkich dopłat deweloperom i bankom
2. Wycofanie się z "Miejsce parkingowe bez centralnego planowania"
3. Dymisja Krzysztofa Hetmana

Profil na FB
https://www.facebook.com/@stopdoplatom

#stopdoplatom #nieruchomosci #bk2 #bk2procent #koalicjadeweloperska
loczyn - Lecimy!

Dziękujemy wszystkim za wspieranie naszej inicjatywy #stopdoplatom
...

źródło: janek

Pobierz
  • 74
@Pas-ze-mna-owce: widziałem tę nitkę na Twitterze i argument że oddajmy te decyzje do samorządu będzie wiedział jak to rozgrywać to jedno wielkie xD miasta pozwalają budować w miejscach bez dróg, chodników czy jakiejkolwiek infrastruktury i mam uwierzyć że nagle zaczną "grać" przeciw deweloperom, o ile jestem zdania że w centrum bądź dzielnicach z nim sąsiadujących można żyć bez auta, tak na obrzeżach jakiegokolwiek miasta się nie da, a skończy się na
  • 1
Polecam jeszcze zrobić stronę internetową, jakby jacyś developerzy zaczęli zgłaszać na fb. Chyba że u mnie coś nie działa, bo link przekierowuje do fb. Chociaż, pewnie masz w planach.


@Iribell: Tak póki co przekierowuje do FB, nie wyrabiam się czasowo ze wszystkim :D
@loczyn: Mówi, że obecne prawodawstwo wymaga de facto budowy parkingow podziemnych, co mocno zwiększa koszty budowy. Jednocześnie deweloperzy wiedzą, że w centrach miast duzą część kupujących stanowią ludzie, który nie mają/nie chcą mieć auta. Dlatego sprzedają miejsce parkingowe w pakiecie z mieszkaniem, bo ci ktorzy sprzedają je jako dodatek często nie umieją wszystkich sprzedać. Dlatego obecne prawo zwiększa koszt mieszkań dla osob bez auta.
W przypadku parkingów naziemnych natomiast zmniejsza dogęszczanie