Wpis z mikrobloga

Kolega z roku ledwo po stażu nie zauważył w dokumentacji, że pacjent ma uczulenie na lek i podał mu go, a ten zmarł. Typ całe studia najlepsze oceny,koła naukowe, wyjazdy, konferencje, a teraz #!$%@? życie.
Raczej na pewno trafi do więzienia,bo mniej niz roku nie dostanie, pwz odebrane na resztę życia. Sprawa pewnie będzie trwała latami i jak się wyjaśni to on będzie przed 40stką. Jak wyjdzie nawet po 2 albo 3 latach to i tak do zawodu nie wróci, a nic innego nie potrafi.
Dziś jadę do roboty i jestem posrany jakbym sam ten błąd popełnił.
Znowu odpala mi się tryb ucieczki z zawodu i powrotu xo korpo gdzie za 6k netto nie odpowiada się za nic.

#lekarz #lekarze #prawo #szpital #szpitale #medycyna
  • 16
  • Odpowiedz
@gracilis: Jesteś pewien że odbiorą mu PWZ dożywotnio? tutaj podobna sytuacja z 2016r. i wyrok zupełnie inny, coś się pozmieniało w ciągu tych paru lat ?

2-letni zakaz wykonywania zawodu, 10 tys. zł grzywny i 10 tys. zł odszkodowania dla najbliższych zmarłej legionowianki

Artykuł
  • Odpowiedz
@gracilis: broń boże. Ja właśnie jestem najgorszym możliwym leniem i od poczatku studiow nie otwieram ksiazek i to na topowej uczelni dlatego zawsze mnie smieszy jak lekarzyki płaczą, że w jakichś częstochowach albo innych elblągach będzie tragicznie niski poziom nauczania i będą wszystkich przepuszczać. Zupełnie jakby już tak nie było od wielu lat xD
  • Odpowiedz