Wpis z mikrobloga

  • 24
@jabol6000 śmieszne jest to #!$%@? że jak wchodzisz w związek małżeński to cały majątek staję się wspólny. To jest dosłownie wbrew temu co jest napisane w KRO xD

Dzieli się tylko tym majątkiem jaki wypracowało się w trakcie małżeństwa (co do zasady).

Reszta śmieszna :v
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Iandschaft
1. solidarnie zawarty kredyt przez 2 osoby nie ma znaczenia dla małżeństwa, nawet jeżeli był na wesele - oby dwie osoby które go zawarły musza spłacać. Jeżeli zawarła go jedna spłaca go jedna.
2. kredyt zawarty w trakcie małżeństwa nie podlega dzieleniu w postępowaniu o podział majątku wspólnego małżonków, dzieli się tylko aktywa - pasywa pozostają wspólne i jeden do drugiego małżonka ma regres w stosunku do udziału jaki mu przypadł
  • Odpowiedz
Dzieli się tylko tym majątkiem jaki wypracowało się w trakcie małżeństwa


@Alakecz: aha. Czyli jak zostałem doktorem medycyny przed ślubem to po rozwodzie nie ma prawa do alimentów w wysokości moich zarobków lekarza tylko liczone są wg pensji minimalnej?

A jak wniosłem mieszkanie do związku to mieszkanie zostaje ze mną nawet jak dzieci z nią? Ona ma szukać lokum dla siebie i dzieci a chata gdzie dzieci dorastały jest cała moja?
  • Odpowiedz
@LifeReboot: Jak.nabyles dom lub mieszkanie przed ślubem to jest Twoje. Nie ważne czy są dzieci czy nie. Niektórzy sami z siebie zostawiają dom po rozwodzie byłej żonie i dzieciom, ale nie jest mus. A prawo jest wtedy po stronie właściciela domu.
  • Odpowiedz