Wpis z mikrobloga

Myślicie że Bianchi Sprint 2024 (nie sugerujcie się ceną, za granicą można kupić za 12k) to dobry wybór na pierwszą szosę? Karbonowa rama i widelec, do tego 105 Di2, hydraulika. Głównie jeżdżę po drogach rowerowych w #warszawa ale gdzieś tam w planach mam robienie dłuższych tras.

Strasznie mnie kusi żeby przesiąść się z gravela i spróbować szosy. Możliwe, że wsadziłbym tam oponę 700x32 i zalał mlekiem.

#rower #rowery #szosa #pytanie #kolarstwo
  • 7
@GrubyKociol: @Quis a, dodam jeszcze, że model 23 i 24 jest troszkę upośledzony pod względem malowania. Mianowicie u mnie, w 22, na górnej rurze od góry, i na widelcu po bokach jest pełno małych napisów Bianchi, i zajebiscie to wygląda. Te nowsze już tego nie mają, jest czysty kolor. Trochę tak se to wygląda w porównaniu do starszego.
@Quis: przecież tam masz maks 30mm oponę, a chcesz dać 32?

Gravelkiem też mozesz robić dłuższe trasy, węższa oponka, mniej agresywny bieżnik i może się okazać że wygodniej w dłuższe trasy niż bianka, ale jak pytasz o sam rower to tak-warto :-)
@Quis mam wersję 2024 z di2, na moje oko ciężko będzie upchnąć oponę 32mm. Geometria taka niby performance ale jakoś nie widzę większej różnicy między ramą endurance (Kross Vento 5.0), a tym Bianchi.