Wpis z mikrobloga

@BlackBlack: IMO najlepiej już przestać używać te wymyślone określenia. Żyd to żyd, a nie jakiś "Żymianin". Nazywajmy rzeczy po imieniu.

btw. @Moderacja, jak mi zaraz skasujecie komentarz za nazwanie tej grupy etnicznej po imieniu, to beka z was.
  • Odpowiedz
@DrTRAPH0USE

nie, wzielo sie stąd że wpisy spadały bo antysemityzm i ksenofobia, widocznie słowo Żyd jest obraźliwe samo w sobie


gdzie niby spadały te wpisy? jeszcze nigdy nie widziałem, żeby za samo użycie tego słowa gdziekolwiek coś usuwali

z resztą taki rodzaj cenzury wydaje się być wyjątkowo absurdalny nawet w założeniu
  • Odpowiedz
@nujabes: te spadający wpisy zauważył goebbels? wszystko składa się w logiczną całość, a ja dobre dziesięć lat myślałem że to głupia moda podchwycona od szurów z 4chana
  • Odpowiedz
nie, wzielo sie stąd że wpisy spadały bo antysemityzm i ksenofobia, widocznie słowo Żyd jest obraźliwe samo w sobie


@DrTRAPH0USE: Nawet jakby zmienili sobie nazwę na "najczcigodniejsi jaśnie panowie" to bardzo szybko ta nazwa zdewaluowałaby się i stałaby się obraźliwym określeniem

To tak jak z wakandą - najpierw mało kto kojarzył nazwę, a potem zamiast oznaczać "potężnych wysoce zaawansowanych technologicznie afrykanów" zaczęła symbolizować dokładnie coś przeciwnego - tuszowanie żałosnej rzeczywistości gdzie
  • Odpowiedz