Wpis z mikrobloga

Rosyjskie pociski nad Ukrainą i potencjalnie nad Polską to bardzo gorący temat, dlatego mylę, że warto zaprezentować w jakiej sytuacji będziemy w przyszłości.

Tak naprawdę największym zagrożeniem są dla Polski pociski balistyczne (Iskandery, Kindżały, Cyrkonie i podobne), które zestrzeliwać mogą tylko systemy Patriot. Można przypuszczać, że to właśnie te pociski zostałyby użyte przeciw najważniejszym celom w kraju. Patrioty posiadają ograniczony zasięg przy zwalczaniu pocisków balistycznych, który oficjalnie wynosi 60 km. Pozwoliłem więc sobie sporządzić mapkę, która czysto amatorsko przedstawi jak wyglądałoby pokrycie naszej przestrzeni powietrznej.

Będziemy mieć 8 baterii, dla których wybrałem następujące strategiczne obszary:
- Świnoujście (gazoport)
- Gdańsk/Gdynia (naftoport, baza Marynarki Wojennej, w przyszłości elektrownia atomowa),
- Poznań (lotnisko w Krzesinach, centrum obsługi Abramsów),
- Płock (rafineria),
- Warszawa (stolica i ośrodek decyzyjny),
- Stalowa Wola (rejon kluczowych zakładów zbrojeniowych, w tym HSW),
- okolice Radomia (przemysł zbrojeniowy),
- aglomeracja śląska (przemysł zbrojeniowy i inny).

Macie lepsze koncepcje na wykorzystanie Patriotów? ;) Pominąłem wiele celów cywilnych oraz lotnisko w Łasku, czy Powidzu.

#ukraina #polska #wojskopolskie #militaria #armia #ciekawostki
wjtk123 - Rosyjskie pociski nad Ukrainą i potencjalnie nad Polską to bardzo gorący te...

źródło: mim104

Pobierz
  • 127
  • 0
@Snibril: Wychodziłem z założenia, że priorytetem są strategiczne cele, których nie da się przemieścić, a jednostka wojskowa wraz z wyposażeniem zawsze może zostać rozśrodkowana. Lotnisko w Jasionce oczywiście jest ważnym obiektem i ciekawą lokalizacją w czasie konfliktu dla przynajmniej kilku naszych samolotów bojowych. Tylko którą z moich propozycji poświęcić dla jego obrony? :)
w jakiej sytuacji będziemy w przyszłości.


Nie będziemy, bo Rosja nie zaatakuje polski wchodząc w konflikt z całym Nato. Oni sobie z Ukrainą poradzić nie mogą mimo tego, że używają już najlepszego swojego sprzętu.

Pomysły na rozmieszczenie są z dupy, bo trzeba pamiętać, że rozbity pocisk to nadal pół tony w kawałkach lecące na obszary miejskie.
@wjtk123: ej na poludnie warszawy tego nie stawaj bo chcialem tam kupic mieszkanie a jak mi postawisz strategiczne obiekty wojskowe to sie bede cykal ze mi bomba na łeb spadnie
Czy ktoś wrzuci potwierdzenie informacji że patriot potrafi strącić pociski hipersoniczne? Oraz jaką ma skuteczność?
Patrioty zostały opracowane w latach 70. Czy po 50 latach polska nie jest w stanie zaprojektować i zbudować czegoś podobnego?

Przecież to jest #!$%@? ewenement, kraj tyle razy najezdZany, grabiony, gwałcony NIE MA własnego przemysłu dającego szansę obrony.
Zero wniosków z przeszłości. Zamiast tego kłótnie i komisje śledcze, zasłanianie się ułomnym prawem.
Ruski latają rakietami nad terenem PL jak gdyby nigdy nic unikając w ten sposób stracenia przez obronę UA oraz NATO.
Sam jestem mieszkańcem Krakowa xD.


@wjtk123:Mozna zahaczyć Kraków. Ładne miasto. Nowej Huty nie szkoda, a okolice Kombinatu i tak wyglądają jak po zrzuceniu bomby więc będzie bez różnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)