Wpis z mikrobloga

Motomirki, w zeszłym roku pod koniec sezonu zdałem na A, i czekam właśnie na odbiór #triumph Scramblera 400X (zaliczka wpłacona, odbiór w maju ale wszystko można odkręcić). I teraz nachodzą mnie jakieś wątpliwości czy robię dobrze, kupując nówkę na pierwsze moto. Wcześniej jeździłem skuterkiem 125 ccm - zrobiłem bezproblemowo ok. 4,5 kkm, no ale to było 100% miasto, bez dłuższych wyjazdów itp. Ktoś również miał podobny dylemat i również kupił nowy i jest zadowolony (a może wręcz przeciwnie)? Zapraszam do dyskusji. #motocykle
pizzabhoy - Motomirki, w zeszłym roku pod koniec sezonu zdałem na A, i czekam właśnie...

źródło: bikes-scrambler-400-x-variant-sc-1-1410x793

Pobierz
  • 20
@pizzabhoy a druga kwestia to (nie wiedząc jednak jak chcesz używać motocykla i czy jedzic gdzieś dalej czy tylko w mieście) polecam rozejrzeć się za segmentem Adventure, nawet małym, typu Honda CRF300L Rally bo moim zdaniem znacznie większy fun i bardziej uniwersalna zabawka niż modern classics Triumpha
@pizzabhoy: nic się nie martw, ja zaczynałem od 650 Yamaha Drąg Star, po roku Drag Star 1100, potem Yamaha Venture 1300 i Yamaha FJR1300 przed zrobieniem PJ nie jeździłem nawet komarkiem, aha PJ zrobiłem w wieku 28 lat. Ciesz się jazdą Triumph fajne moto, ale ja wolę większe turystyki. Pozdrawiam.
I teraz nachodzą mnie jakieś wątpliwości czy robię dobrze, kupując nówkę na pierwsze moto. Wcześniej jeździłem skuterkiem 125 ccm - zrobiłem bezproblemowo ok. 4,5 kkm, no ale to było 100% miasto, bez dłuższych wyjazdów itp. Ktoś również miał podobny dylemat i również kupił nowy i jest zadowolony (a może wręcz przeciwnie)? Zapraszam do dyskusji.


@pizzabhoy: Kupujesz do tego AC. Druga kwestia, że na większym moto jeździ się dużo lepiej, niż na
400cm3 i 40KM przy masie 180KG to jeszcze ujdzie. Co mają powiedzieć Ci, co się oszukują, że Benelli TRK 502 to żwawa maszyna xD Albo 251 ze swoimi 25KM xD


@Zielony34: 502 będzie miała podobne przyspieszenie co tryumph bo ma 230kg i 48KM.
Ogólnie gdy nie masz A2 to te motocykle są bez sensu, ewentualnie gdy chcesz mieć nowego a masz tylko 25 tys zł.
@policjantpeel: jeździłeś tą CRF300l? To jest najgorzej prowadzący się na asfalcie motocykl ever, śmierć w oczach, weź zlituj się. Chłop chce fajnego Triumpha a ty mu podrzucasz kompletny paździerz.
jeździłeś tą CRF300l? To jest najgorzej prowadzący się na asfalcie motocykl ever, śmierć w oczach, weź zlituj się. Chłop chce fajnego Triumpha a ty mu podrzucasz kompletny paździerz.


@wiktorbo: mam dwa pytania.
1. Jakim innym prawdziwym soft enduro/enduro jeździłeś?
2. Co ci w nim dokładnie nie pasowało?
@mpetrumnigrum: widzę po zdjęciach na profilu typa że jeździ jakimiś szosowymi motocyklami, więc nie dziw że jak przesiadł się na enduro to miał śmierć w oczach, ale jestem przekonany iż owe wrażenie wynikało z jego braku umiejętności, niż jakichkolwiek wad motocykla
widzę po zdjęciach na profilu typa że jeździ jakimiś szosowymi motocyklami, więc nie dziw że jak przesiadł się na enduro to miał śmierć w oczach, ale jestem przekonany iż owe wrażenie wynikało z jego braku umiejętności, niż jakichkolwiek wad motocykla


@policjantpeel: ja myślę że chłop przejechał z 50 tys km po szosie może kilka razy był na torze i myśli że jest już zajebisty. Jakby wsiadł na supermoto to pewnie by
nie słuchaj głupot, że się wywrócisz, połamiesz, ja do dzisiaj się nie wywaliłem, większość moich kumpli też.


@wiktorbo: tylko pytanie, czy jeździsz tylko po asfalcie, czy jednak szutry (jak dla scramblera), mimo wszystko na różnych powierzchniach panują nieco inne "standardy" jazdy.
@pizzabhoy:
Ładny jest, ale widzę trochę naganianie na ten model, weź sobie zobacz nawet motobandę - zero minusów według nich.

No ale jak się jedzie do Hiszpanii recenzować, to nawet wibrujacy jednocylindrowiec z Indii ze znaczkiem triumph jest świetny.

Z takich mniejszych wolałbym kawasaki z 400 ale szanuję wybór ( )
  • 0
@Kierowca-ufo: ja w zasadzie od zeszłorocznej jesieni się rozglądam więc już wiele modeli rozważałem, byłem też na targach i się do wielu przymierzałem. Oprócz Triumpha (w tej półce cenowej) to również chciałem Husqvarne Svartpilen (koniecznie 2024, ze względu na słaby wyświetlacz w poprzedniej generacji) oraz RE Himalayan - ale tutaj nie wiadomo kiedy będzie dostępny w Europie, a nie chcę niewiadomo ile czekać.

Z Kawasaki to mi się najbardziej podoba Z650RS