Wpis z mikrobloga

Ogarnia ktoś monitoring Dahua? Mam rejestrator NVR4108HS-EI 8 i aplikację DMSS. Do rejestratora podczepione 7 kamer.

Mam problem z ustawieniem alarmów. O ile na rejestratorze jestem w stanie to w miarę ustawić, wydzielić strefę i zaznaczyć czy ma wykrywać samochód czy człowieka itp o tyle mam problem żeby dostawać powiadomienia wg tych wytycznych na telefon.
Jak to się ustawia?

#dahua #monitoring #kameryip
  • 13
  • 0
@Lapidarny: czyli nie całego rejestratora tylko każdej kamery osobno tak? Zaznaczam tam opcję strefa chroniona i automatycznie „zassie” tą strefę co ustawiłem na rejestratorze, czy je się jakoś osobno ustawia w aplikacji mobilnej?
@robertx: Nie no, normalnie w DMSS, rejestrator -> subskrypcja alarmów wielokanałowych -> i wybierasz co tam chcesz, pamiętaj tylko żeby ustawić prawidłowo uzbrojenie/rozbrojenie
@robertx: chodziło mi o "wyłącz powiązanie alarmu" ale masz wyłączone więc znaczy że włączone i powinny przychodzić powiadomienia. Nie pamiętam jak w Dahua ale nie masz tam też w ustawieniach wywołania akcji żeby jakieś "centrum" powiadomić albo coś takiego?
Ostatnio ciągle Hika konfiguruję i już nie pamiętam jak to wygląda na Dahua, musiałbym sam zobaczyć żeby nagrzebać xd

Pamiętaj też o ustawieniach telefonu i powiadomień z aplikacji DMSS.
  • 0
@Lapidarny: przez jakiś czas udawało mi się dostawać powiadomienia na telefon więc z ustawieniami telefonu jest ok, tylko że dostawałem powiadomienia ze WSZYSTKIEGO a chce dostawać tylko z wyznaczonych stref. W kadrze trzech kamer jest ruchliwa ulica i chce ją wyciąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Lapidarny: Doszedłem do tego że wymazałem wcześniejsze ustawienia w aplikacji, zacząłem od nowa. Znowu dostaje powiadomienia co chwila jak tylko przejeżdża ulicą jakiś samochód, w ogóle nie ogarnia że na rejestratorze ustawiłem strefę gdzie nie widać ulicy w ogóle. Na rejestratorze alarmy działają jak trzeba ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gdzie szukać pomocy w takim przypadku? Producent?
robertx - @Lapidarny: Doszedłem do tego że wymazałem wcześniejsze ustawienia w aplika...

źródło: IMG_9638

Pobierz