Wpis z mikrobloga

Zdecydowałem się kupić 125cm3. Mimo że mnie wszyscy namawiają na prawo jazdy A i kupno maszyny 500 w górę. A ja po prostu chce sobie spokojnie pojeździć pozwiedzać i pooglądać widoki, a nie #!$%@?ć 250 i wyprzedzać wszystko co się da.

Pojeżdżę, pouczę się, nabiore wprawy i za rok jak mi się spodoba i będzie mi potrzeba wymiany na dużą pojemność, zrobię sobie to A a ten motocykl zostanie na korki w mieście.

Co wybrałem? Wybrałem Zontes G1 spoke

#motocykle #motoryzacja #125cc #motocykle125
Atypical - Zdecydowałem się kupić 125cm3. Mimo że mnie wszyscy namawiają na prawo jaz...

źródło: 1000008574

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
A ja po prostu chce sobie spokojnie pojeździć pozwiedzać i pooglądać widoki, a nie #!$%@?ć 250 i wyprzedzać wszystko co się da.


@Atypical: możesz jeździć spokojnie 650cm3, nie musisz #!$%@?ć, oni tego nie sprawdzają. ale jak będziesz potrzebował przejechać np. 60km po autostradzie na 125cm3 to będzie dramat, tiry będą na Ciebie trąbić. no i hałas 125 przy takiej prędkości to jest masakra.
  • Odpowiedz
@Atypical: masz prawo jeździć czym Ci się podoba.
Jeździłem 60km w 2t, jeździłem komarkiem, jawką i 125cc, jeździłem 500.

Jeśli stać cię na nową 125 i zabraknie ci za dwa lata mocy to sobie kupisz następna maszynę xD a z Wykopkami to nawet nie dyskutuj bo tu jeden mądrzejszy od drugiego xD a już na pewno każdy jeden wie co robisz źle ze swoją kasą
  • Odpowiedz
ten Zontes imo fajniejszy niż tamta suszarka dla Sebków


@President_Hubert: ten zontes jest z innej fabryki niż tamte, to już jest pół zontes w sumie xD bo to jest tańszy chinol z silnikiem zontesa, który jest niby tym lepszym chinolem, czyli #!$%@?ą suzuki... Pogubić się można w tych chińskich cudach. Stąd też niższa cena, bo i wykonanie słabsze.
  • Odpowiedz
  • 2
@Atypical moja droga do szejsety bez żadnego doświadczenia w motocyklach, wychodziłem z tego samego założenia co Ty.
Wrzesień 2022 - biorę 125 z OLX, myślę sobie: nie będę latał tym jak wariat - Derbi mulhacen 125, 15KM. Poćwiczyłem pod blokiem gaz, hamulec, biegi i dzida w miasto. Zrobiłem jakieś 5tys. km przez późne lato, jesień i początek 2023. Stwierdziłem że mega sprawa, ale jazda poza zabudowanym to już mordęga bo każdy chce
gibbs - @Atypical moja droga do szejsety bez żadnego doświadczenia w motocyklach, wyc...

źródło: temp_file1091391354688019645

Pobierz
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nikt mu nie mówi, co ma robić ze swoimi pieniędzmi, tylko każdy opisuje swoje doświadczenia i to, co zrobiłby na jego miejscu na tej podstawie. Widać, że kompletnie nie rozumiesz dyskusji.
  • Odpowiedz
@Atypical: z praktyki wiem że 125 szybko się nudzi jeśli traktujesz taki pojazd jako coś więcej niż środek jazdy z punktu A do B jak np dojazdy do pracy. W trasie jest marudne, pali praktycznie tyle samo co 600ka. Ale z praktyki też wiem że lepsze gleby się robi na 125, są zauważalnie lżejsze i dużo łatwiejsze do opanowania no i nie poniesie Cię fantazja. Imho uważam że 125 to dobry
  • Odpowiedz
  • 0
@Atypical No i tak trzymać. Chociaż ja zaczynam swój 3 sezon na 125cc to wiem że faktycznie już bym w zeszłym roku zaczął robić A i kupował coś mocniejszego ale niestety inne wydatki i się z kasą wyzerowałem. Na ciuchach nie oszczędzałem bo kupowałem z perspektywą na coś mocniejszego. Aktualnie swojej 125cc nie sprzedałem i będę śmigał jeszcze do pracy czy na weekendowe wypady ale cały czas brakuje w tyle głowy mocy
  • Odpowiedz
U mnie w rodzinie od lat jest ogar 200 i jeśli chodzi o jednoślady to tylko na nim dotąd śmigałem (w sumie był jeszcze jeden skuter ale to tylko parę razy od kumpla dla porównania). Jak to skuter, dupy nie urywa, ale lepsze to niż mieć rower jako jedyne doświadczenie z jednośladem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też się zastanawiam czy kupić 125 czy od razu iść na prawko
  • Odpowiedz
chyba po prostu zrobię te kat. A i kupię coś typu Husqvarna Vitpilen 401


@Atypical: Dobra opcja. Na siłę Cię na A nikt nie ciśnie, jedynie zakup nowego chińczyka to niezbyt rozsądne wyjście. Rób A i idź w Huśkę, albo kup sobie 125 do 6k, żeby poczuć jak to jest. No i wiadomo, pamiętaj o ciuchach. Ja też miałem 125, ale kupiłem za grosze używane i sprzedałem z zyskiem, bo miałem
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: Najbardziej to wszystkich rozśmieszają takie dzbany jak ty, które pieprzą debilizmy o wolnym wyborze, a kompletnie pomijają fakt, że ci „znawcy” użyli bardzo dobrych argumentów xD
  • Odpowiedz