Wpis z mikrobloga

Jezu, błagam, żeby to przeszło jak najszybciej. Nie dość, że trzeba byłoby #!$%@?ć na janusza 8 godzin mniej w ciągu tygodnia, to przetarlibyśmy szlaki na świecie wprowadzając to w skali kraju, a co najważniejsze - grażyny nie nadążałyby z gotowaniem bigosu na uspokojenie dla takich Dariuszy z Giftpolów xDD

#gospodarka #ekonomia #korposwiat #pracbaza #polityka #sejm
Maurelius - Jezu, błagam, żeby to przeszło jak najszybciej. Nie dość, że trzeba byłob...

źródło: za

Pobierz
  • 97
@Maurelius: Jak to chcesz zrobić z praktycznego punktu widzenia. Załóżmy, że jeszcze księgowa mogłaby się spiąć i zrobić w 4 dni to co w 5. Ale np jak ktoś kto robi na taśmie ma zrobić w 4 dni to co w 5? Zakładam, że 4 dni pracy ale płaca ta sama.
@Maurelius: typowy lewar xD To skoro gardzisz tymi na etacie, którym się to podoba jak jest to mam dla Ciebie radę: załóż swoją firmę i płać ludziom za 160h a niech robią po 3-4 dni w tygodniu po 8h. Ciekawe po jakim czasie się zawiniesz z rynku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wdrażajmy prawo, które sprawi że przedsiębiorcom jeszcze bardziej dokręci się śrubę i nagle będą musieli dołożyć
Ja mogę robić 4x10h, wiele bym dał za dodatkowy dzień wolny.


@PfefferWerfer: Dlatego moja najlepsza godzinowo praca to była moja pierwsza praca ever w markecie w sklepie. 4 dni po 12h, 3 dni wolne. Najczęściej na zmianę ze znajomymi co dwa dni, ale też weekendy ustawialiśmy tak, żeby każdy miał dwa całe wolne w miesiącu. Serio dla mnie pomiędzy 8h, a 12h w pracy nie ma żadnej różnicy, a ten dodatkowy
Nie wiem, czy mi uwierzysz


@StaraDusza: Nie uwierzę.

wszystko by dzialalo w potrzebnym zakresie przy 4 x 8h, oczywiscie kosztem rezygnacji z czesci rzeczy i uproszczenia innych rzeczy w zyciu


To najpierw je uprość a potem zrobimy tak jak mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale ja mam schimzofremnie, wiec nie wiem, czy wiem.


To wiele wyjaśnia.

Serio dla mnie pomiędzy 8h, a 12h w pracy nie ma
@adam664: nie myślisz, że będzie to się wiązało z obniżeniem pensji dla pracowników lub podniesieniem cen produktów czyli inflacją?Pomijam już fakt obecnie braku pracowników i ściąganiu z Azji oraz spadkiem konkurencyjności Polskich firm. Podejrzewam, że pensje znów zrównały by się w dół i Ci co zarabiali powyżej minimalnej zarabiali by minimalną.
@morgiel:

BUAHHAHAHAA XD ile ty masz lat?


Tak. Tylko śmiech Ci pozostał.

@Dr_Manhattan

Pierwsze boty już dołączyły do dyskusji, przykład wyżej DanteTooMayCry - dobrzy posiadacze kapitału już dawno wprowadziliby pracę 4 dni w tygodniu po 4 godziny, czyli 16 godzin tygodniowo xD Tylko niestety opresyjne państwo swoi na przeszkodzie.


Myślenie dla plebsu to niestety za dużo. Prosto, krótko, bo więcej nie zrozumiesz:

Pracujemy, nie tyle ile mówi państwo. Pracujemy tyle ile
@Miche8768:

We Francji np. od wielu lat utrzymuje się spore bezrobocie, a Francja to stara kapitalistyczna potęga, ma wydajne przedsiębiorstwa od dziesiątek lat, to też ograniczanie długości pracy ma pewne uzasadnienie jako rozłożenie bezrobocia na innych. Ale w młodokapitalistycznej Polsce z bardzo niskim bezrobociem 4dniowy tydzień pracy to zły pomysł który ugryzie w dupę wszystkich, od pracowników poczynając.


Jak chcesz mieć do kogoś pretensje, to miej je do historii Polski, straceniu