Wpis z mikrobloga

@DanteTooMayCry: BUAHHAHAHAA XD ile ty masz lat? gdyby nie socjalistyczne ruchy robotnicze coś takiego jak chociażby ubezpieczenie zdrowotne nigdy by nie powstało, i nie mów mi że ktoś mógł zmienić pracę i nie pracować w fabrykach bez tego udogodnienia jak mu nie pasowało bo chyba pęknę ze śmiechu ;)
  • Odpowiedz
Dariusz, Janusze itp. - czyli każdy kogo można utożsamiać z archetypem polskiego "prywaciarza", to jeszcze przynajmniej mają interes w tym i prawdziwy powód, by ten bigos chochlami #!$%@?ć. Największe oburzenie zapewne byłoby jednak ze stron naszych "wolnościowców" xD


@Bover: Pierwsze boty już dołączyły do dyskusji, przykład wyżej DanteTooMayCry - dobrzy posiadacze kapitału już dawno wprowadziliby pracę 4 dni w tygodniu po 4 godziny, czyli 16 godzin tygodniowo xD Tylko niestety opresyjne
  • Odpowiedz
Nie dość, że trzeba byłoby #!$%@?ć na janusza 8 godzin mniej w ciągu tygodnia


@Maurelius: Ale nie musisz czekać na ustawę. Po prostu się zwolnij i będziesz "#!$%@?ł" mniej o 40 godzin w ciągu tygodnia. Nie ma przymusu pracowania. Naprawdę nie widzę problemu. A jeżeli myślisz, że będziesz pracował mniej, a zarabiał tyle samo to raczej musisz się wrócić do pierwszej klasy podstawówki na matematykę.
  • Odpowiedz
Ja pracuję 3x12 - wtorek to dla mnie dopiero niedziela 😉
4 dniowy weekend co tydzień.
Główny powód dla którego nie szukam innej pracy.
  • Odpowiedz
W mojej pracy będę bardziej wypoczęty dzięki 3 dniowym weekendom więc będę dużo bardziej skupiony i zmotywowany na wymyślaniu nowych rozwiązań. Do tego będę mniej skłonny do przedłużania kawek jak już pójdę do biura raz na jakiś czas.


@Italian_plumber: XD tak sobie wmawiaj, to nic nie zmieni
  • Odpowiedz
@Maurelius: ciekawe jaki procent odpalonych tutaj to januszki z gównobiznesami a jaki mentalne paroby gotowe obciągnąć za to, że pan fabrykant daje pracę xD
  • Odpowiedz
PS - każdy, kto broni 40-godzinnego tygodnia pracy jebiąc na etacie jest nikim innym, jak zwyłym niewolnikiem, pozdro


@Maurelius: niewolnikiem jest ten którego kwalifikacje zmuszają do pracy 40h tygodniowo.

A na osoby które za pomocą aparatu państwowego wchodzą pomiędzy osoby zawierające dobrowolną umowę brakuje parlamentarnych określeń.
  • Odpowiedz
każdy, kto broni 40-godzinnego tygodnia pracy jebiąc na etacie jest nikim innym, jak zwyłym niewolnikiem, pozdro


@Maurelius: ale rozumiesz że makroekonomiczne skutki takiego rozwiązania przełożą się na twój standard życia w dłuższej perspektywie?

Zrozum, że zarobki pracownika za godzinę mogą być duże tylko jeśli firma przynosi duże zyski. Nie jesteś w ogromnej większości przypadków "#!$%@? przez prywaciarza", po prostu firma z 10 mln przychodu nie może wydawać 15 mln na wynagrodzenia.
  • Odpowiedz
@Apogryw: Jestem pewien że jakby istniał wykop kiedy w PL znoszono 6 dniowy tydzień pracy była by masa ludzi która by tak pisała.
Jedno ćwiczenie, weź sobie porównaj wykresy produktywności oraz wzrostu wynagrodzeń w ostatnich 20 latach z uwzględnieniem inflacji.
Szczerze to nie widzę dużych szans na 4 dniowy tydzień w ciągu najbliższych lat, ale twierdzenie że jest to niewykonalne to bzdura.
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: Mordo, proponowałbym najpierw zapoznać się z historią, potem dopiero zabierać głos na temat kapitalizmu, czasu pracy itd
Bo to w dużym stopniu właśnie te ruchy robotnicze do tego doprowadziły, ku #!$%@? biznesmenów.
  • Odpowiedz
@bacaa90: generalnie to byłaby zmiana podejścia do pracy przez pracownika i pracodawcę, pierwszy krok w kierunku mentalnego odpańszczyźnienia
  • Odpowiedz
4 dniowy tydzień pracy to taka sama bajka jak z bezwarunkowym dochodem podstawowym, z tym na 4 dni nie pozwoli corpo


@Apogryw: Zdajesz sobie sprawę, że nie tak dawno temu obowiązywał sześciodniowy tydzień pracy?
  • Odpowiedz