Wpis z mikrobloga

Pali się u nas w robocie, trzeba trochę się spiąć żeby dowieźć tematy do końca, no cóż takie życie. Kolega (dość istotny) nie pojawił się dziś w pracy. Zapytałem kierownika co się stało, powiedział że ten kolega wziął NŻ. Myślę żę coś sie stało, może przyjdzie po południu czy coś, próbowałem się do niego dodzwonić. Co się okazało? Chłop pojechał gdzieś w tatry czy inne doliny pospacerować xD. Dorosły chłop, ojciec i mąż a takie rzeczy odpierdziela xD A potem sie dziwicie skąd się takie janusze biorą, kamerka w kiblu czy coś.
#bekazpodludzi #pracbaza #pracait #programista15k #korposwiat
  • 123
@interpenetrate: to jest kwestia czysto organizacyjna. ZAWSZE może się zdarzyć niespodziewane L4 lub UŻ i firma z dobrze zorganizowanymi procesami powinna sobie z tym poradzić.

Pamiętam jak zatrudniłem się w swojej pierwszej pracy po powrocie ze studiów za granicą i właściciel powiedział mi że przed urlopem musze wykonać całą swoją prace "na zapas" to bardzo mocno mnie zmobilizowało do zmiany roboty i nasłania na #!$%@? kontroli skarbówki. Pracodawca to nie dziecic
@interpenetrate już tłumaczę: NŻ w kodeksie pracy powinno byc bezwzględnie respektowane. Jeżeli zespół bez jednej osoby się rozpadnie w drobny mak, to jest to problem zarządzania, nie jednego pionka w trybiku. Tutaj nie ma dzielenia na wartość powodu brania NŻ. Gdyby to bylo UW to pracodawca moze pracownika ściągnąć do pracy, ale NŻ są dniami wyjątkowymi. Więc czy poszedł w góry, zawieźć dziecko/żonę do szpitala czy chlac pod monopolowym - nie ma
@interpenetrate:

A wytłumaczcie mi, bo zero-jedynkowo piszecie że należy OPa wyśmiać, jak określilibyście balans pomiędzy tym że można wziąć NŻ a tym że spoczywa na was jako pracowniku pewna odpowiedzialność za swoją pracę?

Ale jednocześnie jako pracownika #!$%@? mnie obchodzi co sie stanie z firmą jeżeli nie wykonam swojej pracy w dniu w którym MNIE NIE MA.
@duszan_z_kapitana_dupy: czyli jak Janusz kieras tak nieudolnie zarządza projektem, że jest nagle pożar dupy i wszyscy mają przewalone to jest metafizyka, spotkanie z nieuniknionym, "takie życie". Jak kolega skorzysta z przysługującego trybu urlopu, o czym wie każdy, to dorosły chłop takie rzeczy odwala ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiadomo że zarzutka, ale zestawienie i tak bawi, brawo OP