Wpis z mikrobloga

Które auto byście wybrali? Bardziej skłaniam się do Kugi, jest bardziej oszczędna (spalanie) i mniej terenowy wygląd.

- Nowa Kuga 2024
- Nowy Forester 2024

Obydwa auta spełniają moje kryteria:

- SUV (prześwit i wygoda wsiadania)
- automat
- benzyna/hybryda
- 5 lub 7-osobowe
- kierowca 194 cm mieści się sam za sobą w drugim rzędzie
- płaska podłoga w drugim rzędzie lub prawie płaska
- duży bagażnik by zmieściły się 3-4 duże walizki lotnicze
- brak dachu panoramicznego
- napęd 4x4
- fotel elektryczny z pamięcią ustawień połączony z ustawieniem lusterek zewnętrznych (dwóch kierowców)
- elektryczna klapa bagażnika otwierana bezdotykowo
- tapicerka materiałowa lub alcantara (nie umiem dbać o skórę)

#motoryzacja
iksem - Które auto byście wybrali? Bardziej skłaniam się do Kugi, jest bardziej oszcz...

źródło: kuga czy forester

Pobierz
  • 121
@iksem: RAV4 ma mój ojciec, w hybrydzie, nagminnie rozładowujący się akumulator gdy auto stoi dłużej niżtydzień, nie polecam. Serwis w Katowicach z dupy na maxa, umywa ręce, wymienił jakieś kondensatory. Wczesniej zwalali na kamerkę w samochodzie, która była tylko na gniazdo 9V.
Jeździłeś tymi modelami? Czy na sucho? Myślałeś nad czymś od VAG'a? Czy tylko te 2 modele?
@iksem: a tak z ciekawości, jaki okres oczekiwania na ww modele które wybrałeś? Jak jak szukałem auta w 2022, to na niektóre był nawet rok czekania. Też miałem pewne sztywne kryteria, które mocno się zmieniły gdy pojeździłem niektórymi modelami, chciałem na 100% suv'a, miałem już prawie klepnietego Tiguana Allspace, a finalnie kupiłem nowego Paska B8, którego kompletnie nie brałem pod uwagę
@iksem: Jeśli pod względem rozmiarów i wyposażenia oba spełniają twoje wymagania to ja bym, w następnym kroku, myślał o kosztach użytkowania i tym gdzie jeździsz.
Jeśli robisz dużo kilometrów to mniejsze spalanie Kugi względem Forestera będzie się kumulowało i może się okazać, że koniec końców ta różnica w kosztach będzie spora.
Jeśli jeździsz praktycznie tylko asfalt i sporadyczna droga terenowa przez las to Forester ci niepotrzebny.
Oba auta są ładne. Osobiście
- SUV (prześwit i wygoda wsiadania)


prześwit nie jest ci do niczego potrzebny w mieście, jeżeli nie dojeżdżasz do domu polną drogą to zupełnie bez sensu

- automat

- benzyna/hybryda

- 5 lub 7-osobowe

- kierowca 194 cm mieści się sam za sobą w drugim rzędzie

- płaska podłoga w drugim rzędzie lub prawie płaska

- duży bagażnik by zmieściły się 3-4 duże walizki lotnicze

- brak dachu panoramicznego

- napęd 4x4