Wpis z mikrobloga

Które auto byście wybrali? Bardziej skłaniam się do Kugi, jest bardziej oszczędna (spalanie) i mniej terenowy wygląd.

- Nowa Kuga 2024
- Nowy Forester 2024

Obydwa auta spełniają moje kryteria:

- SUV (prześwit i wygoda wsiadania)
- automat
- benzyna/hybryda
- 5 lub 7-osobowe
- kierowca 194 cm mieści się sam za sobą w drugim rzędzie
- płaska podłoga w drugim rzędzie lub prawie płaska
- duży bagażnik by zmieściły się 3-4 duże walizki lotnicze
- brak dachu panoramicznego
- napęd 4x4
- fotel elektryczny z pamięcią ustawień połączony z ustawieniem lusterek zewnętrznych (dwóch kierowców)
- elektryczna klapa bagażnika otwierana bezdotykowo
- tapicerka materiałowa lub alcantara (nie umiem dbać o skórę)

#motoryzacja
iksem - Które auto byście wybrali? Bardziej skłaniam się do Kugi, jest bardziej oszcz...

źródło: kuga czy forester

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
@qualin pod reklamą Forda na fb?
Bo faktycznie była taka wiśniowo czerwona. Jeżeli to Twoja to przez Ciebie nie kupujemy drugiego forda do rodziny ;)

@iksem zdecydowaliśmy się poszukać czegoś w segmencie B (crossover) skoro ma to być auto tylko dla różowego do jeżdżenia do pracy. Kuga była trochę moim pomysłem na wyrost, ale faktycznie entuzjazm mój opadł po zobaczeniu co się z nimi potrafi dziać. :/
Tym bardziej że
  • Odpowiedz
  • 0
Jak hybryda to bym brał Kuge. W benzynie wystrzegaj się jak ognia fordowskich automatów powershiftów (tych nie cvt) bo są awaryjne.
  • Odpowiedz
w jakim sensie?


@jozef-dzierzynski: no był to śmieć pod każdym względem. Jeździłem tym 5 lat (służbówka) i w tym czasie nie było tygodnia kiedy mogłem stwierdzić "wszystko działa". Od osłon krawędzi drzwi, akumulatora, przez ładowarkę indukcyjną, amortyzatory, reflektory adaptacyjne, DPF, po skrzynię biegów - sypało się wszystko.
  • Odpowiedz
wystrzegaj się jak ognia fordowskich automatów powershiftów


@reveil: o panie, ktoś tu został parę lat za techniką. PowerShifty po bodajże 2015 roku to w sumie najlepsze skrzynie, jakie Ford w ostatnich latach miał. Potem w okolicach 2018 weszły hydrokinetyki A7 i A8 (7F40, 8F35 i 8F40) i to jest kibel całkowity, z którego Ford się wycofał i przeszedł teraz na PowerShifty 2 generacji (robi je chyba Borg-Warner) - tu ciężko
  • Odpowiedz
@iksem Brałbym Forestera… tylko że XT, ale niestety nie produkują od kilku lat :( Wykastrowali z mocy takie fajne auto i zrobili jakąś pokrakę 150 koni :( Więc z tych dwóch obecnie chyba jednak Kuga, bo ma więcej kuni pod maską, chociaż poza tym Forester zdecydowanie lepszy…ale obecne 12 do setki to jakiś nieśmieszny żart przy XT który miał 6.5 i ze skrzynią CVT to naprawdę fajnie śmigało
  • Odpowiedz
@iksem: Kuga w 2.5 hybrydzie? Jeśli tak, to zdecydowanie Kuga. Forester ma sens tylko z wolnossakiem bez hybrydy, a dostępne na naszym rynku 2.0 to trochę muł przy tej budzie. Lepszym wyborem byłoby 2.5 zza wielkiej wody, ale zakładam, że nie chcesz się bawić w takie ekscesy.

Natomiast hybryda w Subaru wyszła bardzo słabo i nie słyszałem chyba żeby ktokolwiek ją chwalił.
  • Odpowiedz