Wpis z mikrobloga

nie, nie robi tak :)


co więcej, US nie pobiera sam z siebie tylko blokuje środki na koncie do czasu uregulowania należności


@amath: oczywiście że komornik może sam pobrać środki z konta, jeżeli dłużnika nie będzie sam płacił. A o licytacji zajętych przez komornika samochód słyszałeś? I czym to się niby różni od tej ustawy? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ściąganie długów z zablokowanego konta

Środki zgromadzone na
@WypadlemZKajaka: mogliby konfiskować auto, zabierać prawko a dodatkowo karę pieniężną jakąś srogą dawać. Sama konfiskata auta i zabranie prawka nie zaboli jak zapłacenie 10% rocznych dochodów. Prawko niepotrzebne idiotom, a samochód ukradną/pożyczą.
@assninja: Absurdalne jest to, że alkoholik może sobie kupić 5 seicento po 500zł każde i będzie się śmiał ze wspaniałego "wymiaru sprawiedliwości".

A policja oskarży siedzącego w aucie dziennikarza jak Grucę, o jazdę pod wpływem, i będzie musiał zapłacić 150k za Octavię z salonu należącą do Onetu?

To jest sprawiedliwa kara? Kiedy przestępca może ją łatwo obejść?
@WypadlemZKajaka: Popełniasz klasyczny błąd logiczny oceniając regulacje prawne z perspektywy "czy mi to zaszkodzi", uznając że jak Ci nie zaszkodzi to dobra regulacja, a jak zaszkodzi to zła.

Natomiast racjonalne osoby powinny oceniać te (i każde inne) przepisy pod kątem takim jak, czy jest to zgodne z prawem, czy jest proporcjonalne, czy osiagnie spodziewany efekt, jakie będą długoterminowe skutki itd. itd.
Dlatego prowadze tylko sluzbowe. Nie dosc ze nie trzeba placic ubezpieczen i przegladow, to jeszcze skonfiskuja firmie a nie mi


@An-Dagda:
W projekcie jest, że zapłacisz równowartość auta jeśli prowadzisz firmowe. Szefowi nie zabiorą, twojego nie zabiorą
Będziesz mieć szansę na 2-gi raz xD
Popełniasz klasyczny błąd logiczny oceniając regulacje prawne z perspektywy "czy mi to zaszkodzi", uznając że jak Ci nie zaszkodzi to dobra regulacja, a jak zaszkodzi to zła. Natomiast racjonalne osoby powinny oceniać te (i każde inne) przepisy pod kątem takim jak, czy jest to zgodne z prawem, czy jest proporcjonalne, czy osiagnie spodziewany efekt, jakie będą długoterminowe skutki itd. itd.

@Sebeq92: Nie zgodzę się. Problemem jest to, że dotychczasowe prawo nie
@WypadlemZKajaka: Fajnie jakby wprowadzili kamerki na mundurach policjantów bo póki co to te wszystkie kary dotyczą Ciebie i mnie, a frajera co zabił rodzinę w KIA nie bo ma znajomych w policji. Skoro miała być nowa jakość to fajnie jakby transparentność policji i zaufanie do niej były jakoś poprawiane. Fajnie, że zwiększają kary dla alkusów, ale czemu to nie dotyczy całego społeczeństwa i czemu polskie prawo jest wybiórcze? Czemu typ co
No dobra, a kiedy konfiskata za 20 więcej w zabudowanym? Albo za siedzenie na dupie na autostradzie. Za przejechanie na żółtym też proponuję.

Bo wprowadzamy konfiskatę za jazdę po pijaku, gdzie jesteśmy w czołówce najtrzeźwiejszych kierowców w Europie, a nie robimy nic z całą resztą frustratów na drodze.
@Rachey Ale rozumiesz różnicę między 20 wiecej na zabudowanym, a jazda naprutym?
Fajnie, że zwiększają kary dla alkusów, ale czemu to nie dotyczy całego społeczeństwa i czemu polskie prawo jest wybiórcze? Czemu typ co #!$%@?ł granatnik na głównej komendzie policji został jeszcze za to nagrodzony i dostał jakąś gigantyczną odprawę? Spoko niech zaostrzają tylko instytucja która się zajmuje egzekwowaniem powinna budzić więcej zaufania nie uważasz?


@Kiedys_Mialem_Fejm: i co ja mam ci odpowiedzieć, wiadomo jak jest. Nigdy prawo nie będzie równe dla wszystkich