Wpis z mikrobloga

Hej mam pytanie. Mam podczas sezonu pewien problem z owadami podczas jazdy rowerem. Zjedzenie muchy to nie problem, ale pszczola albo osa to trochę gorzej.
Mieliście kiedyś grube historie z połknięciem pszczoły, albo ktoś z waszych znajomych? Trzeba było jechać na pogotowie czy jak?
A co do tematu, mozecie polecić jakąś maskę albo może bandanę na usta albo inny paatent żeby zlikwidować ten problem?
#rower #szosa #rowery
  • 28
@Milo900: no jak pod górkę, to wolniej jedziesz to pszczoła raczej ci nie wleci do buzi. No mi przynajmniej nigdy nie wleciała XD Nawet w twarz nie przywaliła, a jak jednak człowiek jedzie normalnie to czasami owady walą w twarz lub oksy. Jedynie co wleciało mi do ust to te małe muszki, ale żaden większy owad mi nie wleciał.
@Milo900: mi raz przywaliło coś między okulary a kask, wywaliłem to ręką, ale tak mnie ugryzło, że mi krwią oko zalało, do dziś się zastanawiam co to mogło być.
@Milo900: są osoby, które są uczulone na jad os czy pszczół. To wszystko zależy. Możesz wziąć zwykła maseczkę jednorazową i dodatkowo podziurawić grubszą ugłą.
@Milo900: mnie w dłoń coś ugryzło, ale nie wiem co. Poczułem uderzenie, ugryzienie. W tym momencie od razu odruchowo strzepnąłem i nie wiem co to było. Ręka spuchła w ciągu kilku chwil, ale dało radę.

To jednorazowa historia, chociaż koledzy mają podobne. Ręka, noga, gdzieś ucho. W gardło to nie słyszałem aby wpadło.
@Milo900 Nie wiem, czy to Urban legend, czy historia prawdziwa, ale ojciec opowiadał mi o jego znajomym, któremu pszczoła/osa wpadła do piwa, a on pijąc je, połknął ją i został użądlony w gardło i zmarł, bo nie umiał oddychać.
Z dwa razy miałem sytuacje że do ust wpadła mi pszczoła ale za każdym razem zdołałem ją wypluć zanim użądliła.
Natomiast nie wyobrażam sobie jeździć z zasłoniętymi ustami zwłaszcza w upalne dni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@k__d: slyszalam podbna, historia. Na, mazurach. Bylo sporo os. Puszka bez opieli przez moment i wystaeczylo. Kolega od razu kierunek szpital i po drodze już miał obrzęk. Opisywał to jako odruch wymiotny bez możliwości dokonczenia go. Juzcz, samochodu dzwonili jaka jest sytuacja i zdazyli do lekarza.
@Milo900 ugryzly mnie w przełyk, bo połknąłem. Z 2 sztuki w ciągu kilkunastu lat. Much wincyj. Ale mam prawie zerowe reakcje na ugryzienia os itp. Jeśli się martwisz to zacząłbym od testów czy masz uczulenie.