Wpis z mikrobloga

#hardware #android #software #samsung
Hej, mam pytanie bo od dawna nie siedzę w temacie i zatrzymałem się na romach z xda na xperii x8. Mam Galaxy S21 5G I od kupy czasu nie aktualizowałem go bo nie potrzebowałem, i mam androida 12 a z tego co już wiem jest 14 wydana na niego. Zrobiłbym aktualizacje ale trochę nie widzę sensu przekliliwać się przez xx aktualizacji co zajmie wieczność i jest wątpliwa dla spójności plików, wolałbym zrobić flasha i wgrać od razu soft końcowy, i teraz pytanie czy da się to w ogóle wykonać bez naruszania flagi Knox? Czy istnieje jakiś Odin czy coś takiego dostępny dla szaraka żeby to zrobić? Co więcej telefon jest z brandu plusa z tego co rozumiem znaczy to że jest CSC ustawiony na PLplus, czy jest możliwy debrand tego? Co więcej telefon jest z jakimś abonamentem a z tego co wiem są jakieś dotatkowe zabezpieczenia żeby zablokować na ewentualność braku spłacenia takiego telefonu, na jakim poziomie systemu to działa i czy blokuje w jakiś sposób wykonanie debrandu? Sory za ścianę tekstu, byłbym wdzięczny za informację.
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze w samsungach trzeba przeklikać każdą aktualizację zaległą, czyli między innymi łatki bezpieczeństwa których w ciągu roku mogło być z 10, a ja zalegam z 2 latami aktualizacji + chciałbym wgrać czysty global a nie brand plusa
  • Odpowiedz