Wpis z mikrobloga

skończyłem swój pierwszy projekt już używając bambusa. tutaj chyba poszło z 35h (nie licząc porażek przy TPU), aż się boje pomyśleć ile by mi to zajęło na starej drukarce.

jest to podstawa pod stojak od kierownicy. dałem do niego kółka bo jest cholernie ciężki (25Kg) żeby było go łatwiej transportować między pokojami ale to powoduje że jak go złoże to go nie oprę o ścianę by mniej miejsca zajmował, więc zrobiłem taką podstawę.

ogólnie trochę przesadziłem z wytrzymałością i mogłem nawet PLA użyć do wszystkiego. Główna baza (niebieskie) jest z PETG, łączniki (pomarańczowe) PLA, gumowe podstawy do amortyzowania u góry i podkładki na dole przeciw ślizganiu (TPU 30D)

gdybym to projektował od nowa, pewne rzecz bym inaczej zaprojektował. ale jak już druknąłem niektóre rzeczy to robiłem fixy na produkcji by nie marnować czasu i plastiku. wydruki PETG też nie wyszły jakoś mega super, ale biorąc pod uwagę że po otrzymaniu filamnetu go tylko włożyłem do drukarki i puściłem druk to jest nieźle.

#druk3d #chwalesie #tworczoscwlasna #majsterkowanie
mapache - skończyłem swój pierwszy projekt już używając bambusa. tutaj chyba poszło z...

źródło: IMG_0385

Pobierz
  • 27
@mapache: tak się zastanawiałem co to jest jak pierwszy raz wrzuciłeś i nawet nie skomentowałem przed usunięciem posta (ʘʘ)
fajne - takie użytkowe wydruki zawsze cieszą, chociaż myślę że spokojnie o połowę niższe mozna by to zrobić

  • 2
@sirgorn jak tak teraz myśle to w ogóle nie musiałoby być wysokie. można by pozwolić się rozjeżdżać stojakowi i tylko podpórkę z jednej strony by trochę odchylić z powodu środka ciężkości. by było minimalistyczne
jest cholernie ciężki (25Kg) żeby było go łatwiej transportować między pokojami ale to powoduje że jak go złoże to go nie oprę o ścianę by mniej miejsca zajmował, więc zrobiłem taką podstawę.


@mapache: no fajnie, ale tak się jeszcze zastanawiam nad celowością - dlaczego nie oprzesz o ścianę? Bo odjedzie? Samo zablokowanie kółek nie wystarczyło by?
O ile podoba mi się sama idea wykorzystania drukarki do czegoś pożytecznego (potrzebny jakiś dynks,
  • 2
@Jarek_P: nie ufam tym hamulcom, i też chciałem by mógł samodzielnie stać bez opierania o ścianę by jej nie rysować. ale to co powiedziałeś z najazdem to w sumie genialny pomysł, bo jak mówisz nie trzeba dźwigać