Wpis z mikrobloga

skończyłem swój pierwszy projekt już używając bambusa. tutaj chyba poszło z 35h (nie licząc porażek przy TPU), aż się boje pomyśleć ile by mi to zajęło na starej drukarce.

jest to podstawa pod stojak od kierownicy. dałem do niego kółka bo jest cholernie ciężki (25Kg) żeby było go łatwiej transportować między pokojami ale to powoduje że jak go złoże to go nie oprę o ścianę by mniej miejsca zajmował, więc zrobiłem taką podstawę.

ogólnie trochę przesadziłem z wytrzymałością i mogłem nawet PLA użyć do wszystkiego. Główna baza (niebieskie) jest z PETG, łączniki (pomarańczowe) PLA, gumowe podstawy do amortyzowania u góry i podkładki na dole przeciw ślizganiu (TPU 30D)

gdybym to projektował od nowa, pewne rzecz bym inaczej zaprojektował. ale jak już druknąłem niektóre rzeczy to robiłem fixy na produkcji by nie marnować czasu i plastiku. wydruki PETG też nie wyszły jakoś mega super, ale biorąc pod uwagę że po otrzymaniu filamnetu go tylko włożyłem do drukarki i puściłem druk to jest nieźle.

#druk3d #chwalesie #tworczoscwlasna #majsterkowanie
mapache - skończyłem swój pierwszy projekt już używając bambusa. tutaj chyba poszło z...

źródło: IMG_0385

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@mapache: ja to kółeczek nie mam więc też trochę inny problem bo zauważyłem że jak mam złożony statyw i oparty o ścianę to te gumowe nakładki na stopki się wyginają strasznie i potem krzywo stoi po rozłożeniu zanim się nie dopasuje.
Więc takie coś do podniesienia i oparcia na metalu mi pasuje idealnie.
Tylko bez kółek będę mógł spokojnie zrobić to niższe więc i mniej plastiku pójdzie
  • Odpowiedz
niby fajnie, pewnie ciekawie od srrony projektowania i wykonania projektu, ale tak naprawdę wystarczyłoby to wyciąć np że sklejki, czy innej płyty meblowej i dodać 2 rurki.

sam nie miał bym czym tego wycinać, ale mając narzędzia było by to dużo prostrze w ten sposób
  • Odpowiedz
  • 1
@bukszpryt: też nie mam narzędzi do drewna ale za to mam drukarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) z drugiej strony zrobić to naprawdę dobrze z drewna by nie wyglądało to komicznie, (jak niektórzy robią z desek po paletach i wygląda jakby to ze śmietnika wzięli) to też trzeba czasu i fachu w ręku
  • Odpowiedz
  • 1
@matiJ wszystko pasuje. ta główna niebieskie część jest łączona jak puzzle, wcześniej drukowałem bardzo małą część tego by sprawdzić jak to pasuje. więc wszystko działa
  • Odpowiedz