Aktywne Wpisy
iquiet +5
Biegunka od 16h.
6 stoperanów zjedzone.
Jakieś herbatki i inne cuda wypite
Nic nie działa
6 stoperanów zjedzone.
Jakieś herbatki i inne cuda wypite
Nic nie działa
SzubiDubiDu +83
A więc mówicie, że rolnicy źli bo rzucali kostką? To se popatrzcie na 8 sekundę xD
#protest #protestrolnikow #rolnictwo #policja
#protest #protestrolnikow #rolnictwo #policja
Aktywne Znaleziska
Zawiera treści 18+
Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.
Nadgodziny, presja, niepewność zatrudnienia - to stało się udziałem wielu programistów, testerów i innych specjalistów IT. "#!$%@?" - to nowe motto branży, gdzie maszyny nie tylko wspierają ludzi, ale stopniowo ich zastępują. Ironią jest, że w momencie, gdy technologie AI zaczęły przenikać do każdego aspektu IT, oczekiwania wobec ludzkich pracowników wzrosły. Szybciej, wydajniej, taniej - to hasła, które teraz każdy w IT słyszy niemal codziennie.
Zwolnienia? Tak, są i to coraz częściej. Firmy, pod pretekstem optymalizacji kosztów i "wdrożenia innowacyjnych rozwiązań", rezygnują z ludzkich pracowników na rzecz algorytmów. Paradoks polega na tym, że choć technologie AI mają za zadanie "ułatwić" pracę, dla wielu stały się one powodem do zmartwień.
A co z zarobkami? Mimo wszystko, mogłoby się wydawać, że praca w IT to nadal "złoty strzał" na rynku pracy. Niestety, rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Wzrost płac jest zauważalny, ale nieproporcjonalny do wzrostu wymagań i odpowiedzialności. W niektórych przypadkach, specjaliści IT zarabiają niewiele więcej niż osoby pracujące w innych branżach, które nie muszą ciągle aktualizować swoich umiejętności czy martwić się o automatyzację.
To prawda, AI otworzyło nowe możliwości i z pewnością jest przyszłością naszego świata. Ale nie można zapominać o ludzkim aspekcie technologii. Rozwój, innowacje, postęp - tak, ale nie kosztem ludzi, którzy są fundamentem każdej branży, w tym IT.
#programowanie #pracait #pracbaza #programista15k
Podstaw za informatyków włókniarki a za AI krosno mechaniczne i tekst żywcem wyjęty z broszury Róży Luksemburg sprzed 120 lat.
I o ile włókniarek żyjących w suterenach można było jakoś po ludzku żałować o tyle tej nieudanej części IT która myślała że będzie uprzywilejowana już zawsze nie potrafię ani trochę.
@jedrek1212: Majac 35 lat masz jeszcze jakies 40 lat pacy przed soba...
@JayCube: Wiem, skusiłem się jak głupi na B2B, to teraz nie będzie emerytury. Z drugiej strony teraz jak szukałem to tylko na B2B chcieli mnie zatrudnić.
@jedrek1212: Na UoP też nikt nie liczy na państwową emeryturę.
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
@thorgoth: xD krosno mechaniczne diametralnie zwiększyło zapotrzebowanie na siłę roboczą w przemyśle włókienniczym.
@thorgoth: oczywiście że tak
@thorgoth: no tutaj brzmisz jak ci ludzie z XIX wieku xD
Akurat IT zmienia się bezustannie, "dopiero co" była rewolucja przejścia z lamp na tranzystory i takie samo #!$%@?. Jedyne co się zmieni to produktywność, branża będzie mogła dostarczać jeszcze lepsze rzeczy, jeszcze szybciej.
I tak jak zawsze, ci co się nie dostosują stracą pracę, ci
@zobq: i zmniejszyło zarobki, bo nie trzeba było specjalistów
@jedrek1212: Najgłupszy argument biorąc pod uwagę jak działa cała branża. Ludzie w IT nie mają do odklepania roboty jak w fabryce gnoju, a tworzą rozwiązania dla klientów. Paradoksalnie uważam, że zapotrzebowanie na programistów się zwiększa przez AI