Wpis z mikrobloga

Czy ktoś poleci jakiś super monitor do #programowanie i #gry, taki co mu inne monitory zazdroszczą. Chciałbym, żeby był top, chętnie wysłucham wasze opinie. Raczej musi być 27".

Do tego pewnie przyda mi się też ramię na 2 monitory, jakie polecacie? Chcę kupić raz a dobrze, żeby się nie wkurzać
#monitory #pcmasterrace
  • 23
@cabeiu nie mam jakiegoś ograniczenia, jeśli monitor/ramię będzie tego warte to jestem gotów wydać dużo. Przy okazji na fakturę, więc im droższy tym większa "oszczędność" xD
@Agilled: no jak dla mnie to minimum 32 cale do grania/programowania. W graniu większa immersja, a do programowania bo można podzielić ekran na kilka okien (w szerokich monitorach).
Na 27 calach też w wiele gier z czytaniem tekstu gdzie nie było możliwości skalowania UI grało mi się niekomfortowo (np. Pillars of Eternity)
@cppguy: idealny to on jest tylko od względem ppi, i niczego więcej. Do programowania to trzeba 2 takie, żeby było komfortowo. Kto twierdzi inaczej to chyba nigdy nie pracował/grał na szerokim 32 albo 2x 27
@Agilled: czemu nie, gram w CSa normalnie, 1440p+120hz . W ustawieniach graficznych karty masz ustawienie od tego jak monitor ma skalowac mniejsze rozdzielczosci. Wybiersz "wysrodkuj" i dziala normalnie jak pojedynczy monitor 27".
  • 1
@janciopan: trochę się boję OLEDów ze względu na wypalenia, aczkolwiek na bieżąco z tym nie jestem i nie wiem czy może już to jakoś lepiej działa? Czy będę musiał uważać, żeby nie zostawiać komputera na nieruchomym obrazie? D:

Do programowania to trzeba 2 takie, żeby było komfortowo


@Kekoludek: no akurat jeden już mam i planuję go ustawić w pion obok drugiego 27 cali, stąd moja niepewność do 32
@Agilled: co do ergonomii to 27 cali to raczej max, mówimy o monitorze który chce się obejmować cały wzrokiem. Ludziom się w głowie popieprzyło że im większy monitor tym lepszy. Monitor to nie TV.
@janciopan: bzdury, a kto powiedział, że trzeba całym wzrokiem obejmować? Idąc Twoim tokiem myślenia na VR to już w ogóle do dupy jest granie, bo obraz taki wielki...

Trzeba rozróżnić tutaj czy mówimy o graniu zawodowym/competetive, czy dla przyjemności. Jak jesteś gimnazjalista czy studentem i grasz competetive to 27 faktycznie może i jest najlepszy, ale do przeciętnego grania single player/for fun jest słaby