Wpis z mikrobloga

@arsze_nick: W Niemczech substancja mieszkaniowa jest znacznie starsza niż w Polsce a już za chwile stare budynki niespełniające norm energetycznych zostaną opodatkowane. A dwa że kredyt teraz jest tam stosunkowo drogi jak na ichniejsze warunki. No i trzy Niemcy nie mają takiego parcia w posiadaniu mieszkania na własność jak w Polsce.
Jak to jest że w takich #niemcy ceny #nieruchomosci spadają pomimo napływu inżynierów na pontonach, Ukraińców, Polaków i jeszcze innych kolorowych stworów. A u nas kierunek tylko w górę pomimo bycia montowanią dla tych Niemców?


@arsze_nick: Bo Niemieckie elity biznesowe zajmują się biotechnologia, mechaniką, automatyką, optyką, lotnictwem, robotyzacją, automotivem... itd itppp

A Polska kompradorska Oligarchia zjamuje się #!$%@? tubylców na zmowach cenowych na nieruchach i lobbingu w rządzie programów w tym
@arsze_nick: No bo nowe mieszkania w Niemczech, kosztują znacznie więcej niż w Polsce, ale tego się z wykopu nie dowiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj podadzą ci średnią z wtórnego, żeby się poklepać wzajemnie po pleckach że u nas strasznie drogo. A to że Niemcy mają znacznie więcej starych mieszkań na rynku wtórnym i to, że w Niemczech są faktycznie ulice i rejony pełne ćpunów czy bezdomnych
@Dusk_Forest77

Mam rozumieć że to do mnie komentarz?

A to że one są starsze jakoś sprawia że są gorsze? Kamienice z Krakowa równie stare mam rozumieć że są odpowiednio tańsze, bo stare? Są ulice pełne ćpunów, dobrze że u nas wszędzie jest gites, a ich bogate rejony też jak najbardziej pokrywają się przepychem z naszymi, słowem średnia jest średnia.

A co do nowych - nie ma sprawy, powybieramy te nowe w Polsce
@AtlantyQ: Dobrze, że w Polsce mamy tak dużo pieniędzy żeby dokładać developerom, flipperom i nie wiadomo komu jeszcze. No i w Polsce nie ma żadnych problemów, nie to co w tych zgniłych Niemczech.
@del855: Stare budynki są gorsze, bo za chwilę wchodzą bardzo restrykcyjne wymagania odnośnie emisyjności i nie wiadomo jak to będzie w praktyce finansowane. I bez sensu porównywać zabytkowe kamienice do nowoczesnych bloków mieszkalnych.

Ludzie w Niemczech tak samo chcą posiadać nieruchomości jak w Polsce, i jak kogoś stać to kupuje - w praktyce większości ludzi pracujących nie stać. Niskie czynsze i dostępne mieszkania w Niemczech to były co najmniej z 15
Stare budynki są gorsze, bo za chwilę wchodzą bardzo restrykcyjne wymagania odnośnie emisyjności i nie wiadomo jak to będzie w praktyce finansowane. I bez sensu porównywać zabytkowe kamienice do nowoczesnych bloków mieszkalnych.


a u nas restrykcje nie wchodza? Nie kazde miasto wielka plyta stoi ;)

Wroclaw, krakow, poznan - w miescie dominuja kamienice - czy to sie rozni od niemieckiej sytuacji?

Sens czy bezsens - powtarzam, idz do centrum krk czy waw
Stara kamienica do remontu vs nowy blok mieszkalny w tej samej lokalizacji w centrum - co będzie droższe co tańsze?

Ja nie będę udowodniał, że mieszkania w Niemczech są zdecydowanie droższe niż w Polsce, bo zwyczajnie wystarczy popatrzeć na ceny.