Wpis z mikrobloga

OGIEŃ? TAK! SSB box squat vs chains 380kg (280kg bar weight + 100kg chains). A potem SSB Normal stance Rounded Back Good Morning vs chains 280kg x 5 (180kg bar weight + 100kg chains)

Kusiło żeby dowalić na te siady do 400kg łacznej wagi i niech się dzieje wola niebios... Jednak odpuściłem, bo wiedziałem że nawet jak z tym wstanę, to potem siły na GM nie będzie.

Dzisiaj wariant GM z jak największym garbem jaki mogłem zrobić, a potem w koncentryce właśnie prostowanie tego garba. Jak zwykle, nie powtarzać za mną, ciężkie GM to nie jest "bezpieczne" ćwiczenie. Ogólnie łeb prawie urwało.

Dziwnie ciągle czuje wszędzie jakiś zapas :P W trakcie ćwiczenia jest oczywiście ciężko, bardzo ciężko, ale nie czuje jakby mięśnie pracowały na 100% swoich możliwości, że jeszcze dałoby się coś podkrecić, coś z nich wyciągnąć. No ale jak już wspomniałem nie ma potrzeby teraz cisnąć do samych granic. I treningi to potwierdzają, bo z tygodnia na tydzień czuje się o wiele silniejszy i wszystko idzie łatwiej.

Cały trening
SSB box squat vs chains 380kg x 1 (280kg bar weight + 100kg chains)
SSB GM vs chains 280kg x 5 (180kg bar weight + 100kg chains)
Reverse hypers 5x15
AB lat pulldown 5x15

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme #sport
IntruderXXL - OGIEŃ? TAK! SSB box squat vs chains 380kg (280kg bar weight + 100kg cha...
  • 33
Patrzac na to ile poswiecen i czasu to wszystko wymaga, ciezko mi uwierzyc, ze to tylko hobby.


@Boroova: Hobby? Już raczej OBSESJA. Muszę sprawdzić jak wielkie ciężary będę zdolny podnieść.
DB shrugs, Cable shrugs, Hise shrugs, Trap Bar shrugs, Barbell shrugs. Close grip Upright rows to chin. Właściwie coś z tego wybieram. Z czego ostatnio głównie właśnie DB Shrugs, Cable shrugs i Upright rows.


@IntruderXXL: a propos, ta różnorodność w ćwiczeniach na kaptury wynika z przełamywania nudy czy jest wymagana programowaniem treningu? One w ogóle są jakoś wybitnie istotne z punktu widzenia celu treningowego czyli dokładania kg w totalu?
a propos, ta różnorodność w ćwiczeniach na kaptury wynika z przełamywania nudy czy jest wymagana programowaniem treningu?


@NicolasLatifi: Ta różnorodność wynika z mojego podejścia do treningu :) Ja nie robię nigdy dwóch takich samych treningów, co trening coś zmieniam, zmieniam zakresy, zmieniam warianty ćwiczeń, ilość ćwiczeń etc.
A plecy są moim zdaniem kluczem do budowy siły, i je trzeba zawsze katować, pod różnymi kątami, różnymi ćwiczeniami, na różne sposoby.
@NicolasLatifi: Ta różnorodność wynika z mojego podejścia do treningu :) Ja nie robię nigdy dwóch takich samych treningów, co trening coś zmieniam, zmieniam zakresy, zmieniam warianty ćwiczeń, ilość ćwiczeń etc.


@IntruderXXL: i to jest ciekawe w sumie, bo 99% treningowych GURU nie tylko polskich, ale też angielsko-języcznych mówi, że nie powinno się zmieniać planu ćwiczeń tylko katować je te 4-8 tygodni (co 4 tygodnie akcesoria np zmienić uginanie na biceps
@nad__czlowiek: No mówią też że nie powinno się robić 1RM zbyt często... A ja robię je właściwie każdego tygodnia przez cały rok, i tak już od lat :P I to 2x w tygodniu, bo lower i upper 1RM. :P

Takie podejście do treningu, Westside method :)