Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można chcieć mieć dzieci. Jestem u siostry trzeci dzień, dwójka dzieci 2 i 5 lat i to jakiś koszmar xds
Ciągle trzeba się tym zajmować, bez przerwy potrzebuje uwagi. Siorka i szwagier od 4 lat to wrak człowiekow. Ciągle niewyspani, ciągle rozdrażnieni, dla nich błogosławieństwem jest jak przyjadę na 3 dni, bo dzieci mnie lubią i mają w końcu chwilę spokoju xd.
Ta relacja z tymi dziećmi, pomimo że je kocham i uwielbiam (ale tylko na chwilę xd) utwierdza mnie w przekonaniu, że moja decyzja z przed kilku lat o tym żeby nigdy nie mieć dzieci była słuszna.
#childfree #antynatalizm
  • 163
@greenbong ty wybrałeś tak, twoja siostra wybrała inaczej i wcale nie oznacza że gorzej. Ty widzisz to wszystko bardzo powierzchownie bo nie sposób dostrzec inaczej bywając raptem kilka dni raz na jakiś czas (to nie zarzut do ciebie tylko stwierdzenie faktu).

Ja sam mam dwójkę dzieci w podobnym wieku, też często jestem zmęczony i nie mam czasu na różne rzeczy „dla siebie”, też jak przyjedzie ktoś z rodziny to najchętniej byśmy z
Egoizm, egocentryzm i egotyzm. Mi się należy, ma być po mojemu. #!$%@? postawa życiowa.


@Vaclav: Prawda, decydowanie się na dziecko jest egoistyczne - "muszę być rodzicem i koniec!"

aaa soreczki nie wiem czemu pomyślałem że jesteś laską xd w takim razie szanuje mireczku podjętych decyzji i trzymania sie w nich :)


@JanLpg: Jakie znaczenie ma tutaj płeć? Jak facet nie chce dziecka, to szanujesz, ale jak kobieta, to nie? Dlaczego?
@greenbong: nie mam osobiście nic do tego że ktoś nie chce mieć dzieci ale będąc już mocno po 30 zauważam że znajomi bez dzieci to kończą na terapii i psychotropach albo z problemami z używkami natomiast ci co dzieci mają jakoś sobie tak normalnie żyją.
Wbrew pozorom na pewnym etapie życia potrzeba czegoś więcej niż tylko opieka nad sobą.
Nie hejtuje Twojego podejścia, bardziej bym Cię przestrzegł przed życiem bez odpowiedzialności
@wykolejony: Oczywiście, że nie wyłapałeś. Śmieszkowałem z typów co się wypowiadają na temat obowiązkowych ćwiczeń/poboru do wojska, mówiąc że kobiety powinny zostać zmuszone bo nie chcą być samicami rozpłodowymi więc są bezużyteczne.
ale będąc już mocno po 30 zauważam że znajomi bez dzieci to kończą na terapii i psychotropach albo z problemami z używkami natomiast ci co dzieci mają jakoś sobie tak normalnie żyją.


@buhubuhu: W kwietniu skończę 35 lat, nie piję, nie palę, nie ćpam, nie biorę psychotropów, nie chodzę na terapię, nie mam depresji ani nic podobnego - ile mam jeszcze czekać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)