Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można chcieć mieć dzieci. Jestem u siostry trzeci dzień, dwójka dzieci 2 i 5 lat i to jakiś koszmar xds
Ciągle trzeba się tym zajmować, bez przerwy potrzebuje uwagi. Siorka i szwagier od 4 lat to wrak człowiekow. Ciągle niewyspani, ciągle rozdrażnieni, dla nich błogosławieństwem jest jak przyjadę na 3 dni, bo dzieci mnie lubią i mają w końcu chwilę spokoju xd.
Ta relacja z tymi dziećmi, pomimo że je kocham i uwielbiam (ale tylko na chwilę xd) utwierdza mnie w przekonaniu, że moja decyzja z przed kilku lat o tym żeby nigdy nie mieć dzieci była słuszna.
#childfree #antynatalizm
  • 163
@greenbong i prawidłowo wiecznie w rodzinie słyszę kiedy dzieci i jak mówię że mam #!$%@? to robią na mnie oczy starsi myślą że jeszcze zmienię zdanie i ostatnio ciągnę 5 miesięcy relacje z pewną różowa która też nie chce dzieci
Na wsiach baby mają po 10 dzieci


@yaah: jak powiedzieć, że nie masz zielonego pojęcia, bez mówienia, że nie masz pojęcia.

Matołek siedzi w tej Warshaffce i wydaje mu się, że wie jak świat wygląda xD

Dla twojej informacji ignorancie, dzietność na wsi jest taka sama jak w miastach - prawie nie istnieje.
mam prawie 4 dychy na karku, wieloletnią partnerkę i jakoś oboje w żadnym wypadku dzieci nie chcemy mieć


@NapalInTheMorning: u zdecydowanej większości kobiet w pewnym momencie natura daje o sobie znak i robią wtedy cokolwiek, żeby mieć dziecko. Jedynie kilka procent kobiet faktycznie dzieci nie chce.

Bezdzietnych jest zdecydowana mniejszość kobiet, a według badań jedynie 10% z nich nie ma dzieci świadomie.
@ZielonyRozpustnik: mnie to zastanawia dlaczego ci bez dzieci co są tacy szczęśliwi i spełnieni nie podróżują teraz przez Afrykę na bicyklu albo nie zjeżdżają z Kilimandżaro na desce do prasowania tylko siedzą tutaj i jest ich aż tak dużo w porównaniu do tych żałosnych co mają dzieci i nie mają życia... Czyżby ci bez dzieci nie mieli co robić i byli samotni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No
cycata pani opiekunka z domu spokojnej starości ( ͡º ͜ʖ͡º)


@sim0s: tą cycatą opiekunką z domu starości za 30 lat będzie jakiś afrykańczyk albo muzułmanin. Na dodatek przy takiej dzietności jaką mamy na świecie to będziesz za to płacił multum siana bo każdy kraj będzie się o tego muzułmanina/afrykańczyka bił. Powodzenia w konkurowaniu o opiekunów z innymi bogatszymi krajami.
a nie uważasz, że jest to czysty egoizm pod kątem życia w społeczeństwie?


@ELO_2012: nie do mnie pytanie, ale nie interesuje mnie życie w społeczeństwie i to nie egoizm(a nawet jak to co w tym złego). Razem z kobietą zwiedzamy świat przez cały rok, robimy na co mamy ochote i kiedy mamy ochote, żadnych wrzeszczacych i placzacych dzieci dookoła. W życiu bym tego nie zamienil na wstawanie w nocy i zmiane
@Eksekk psychologowie mają na to pewne kryteria. Miedzy innymi jest to:
* Zdolność fizyczna (wiek, zdrowie, stan posiadania itp)
* Gotowość do wejścia w związek z drugim człowiekiem
* Gotowość do zmiany orientacji swoich działań z "ja" na "my"
* Zdolnosć do zmiany roli społecznej
* Wypełnianie społecznych norm
I jeszcze parę innych. Poszukaj i poczytaj, warto dla samego siebie się dowiedzieć.