Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można chcieć mieć dzieci. Jestem u siostry trzeci dzień, dwójka dzieci 2 i 5 lat i to jakiś koszmar xds
Ciągle trzeba się tym zajmować, bez przerwy potrzebuje uwagi. Siorka i szwagier od 4 lat to wrak człowiekow. Ciągle niewyspani, ciągle rozdrażnieni, dla nich błogosławieństwem jest jak przyjadę na 3 dni, bo dzieci mnie lubią i mają w końcu chwilę spokoju xd.
Ta relacja z tymi dziećmi, pomimo że je kocham i uwielbiam (ale tylko na chwilę xd) utwierdza mnie w przekonaniu, że moja decyzja z przed kilku lat o tym żeby nigdy nie mieć dzieci była słuszna.
#childfree #antynatalizm
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"And when nobody wakes you up in the morning, and when nobody waits for you at night, and when you can do whatever you want. What do you call it, freedom or loneliness?" Charles Bukowski


@buhubuhu: to samo masz gdy jestes wdowcem a dzieci dawno wyszly z domu, szczegolnie jesli wyprowadzily sie z miasta/kraju
  • Odpowiedz
@greenbong: Sam mam dwie córki i gdyby można cofnąć czas z utraceniem pamięci o ich istnieniu ale nie mądrości, którą posiadłem teraz, to nie miałbym ich. I nie chodzi tutaj o zmęczenie, czy o brak czasu dla mnie, ale tylko i wyłącznie o to, że wydawannie potomstwa na ten #!$%@? świat to prawdziwy egoizm, a nie jak niektórzy mówią - brak dzieci
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: gratuluję, tak trzymaj... moja obserwacja jest uogólnieniem "statystycznym" moich znajomych, mam też znajomych bez dzieci co sobie normalnie żyją ale liczba tych bez problemów maleje z każdym rokiem :)
  • Odpowiedz
@greenbong: Ktoś chce mieć dzieci to ma. Wymieniasz wady posiadania dzieci, samemu ich nie mając, potem podajesz argumenty które cię potwierdzają w swojej tezie. Ja mam wielu znajomych którzy nie wyobrażają sobie życia bez dzieci. I kto ma rację? Wiesz kto? Ten kto ma #!$%@? na zdanie osób postronnych. Żyj i daj żyć innym.
  • Odpowiedz
@greenbong W sumie to są dzieci i guwniaki. Dobrze wychowany dzieciak w wieku 5 lat to może już być twój ziomal z którym można fajnie spędzić czas.
  • Odpowiedz
@greenbong: Dzieci są dobre dla tych, którzy nie potrafią sobie znaleźć zajęcia na czas wolny/nie potrafią spędzać czasu przyjemnie nic przydatnego (z ich punktu widzenia) nie robiąc.
  • Odpowiedz
@greenbong: kocham ten kwik dzieciarzy tu xD jakby nie mogli przyjac do wiadomosci, ze rozmnazanie sie to nie jest niczyj obowiazek i teraz maja dysonans poznawczy XDDD
  • Odpowiedz
@greenbong: idealne podejście. Przecież czemu nie miałbyś się troszczyć o swoje życie, samopoczucie, tylko dlatego, bo "tak wypada" albo "co inni powiedzą". Przecież nikt za nas własnego życia nie przeżyje i to my dla nas samych powinniśmy być najważniejsi.
  • Odpowiedz
nigdy nie chciałem, ale jak rozmawiałem z ludźmi to mało kto miał takie pragnienie żeby mieć dzieci, a ostatecznie większość je miała później i byli zadowoleni w sumie


@greenbong: Byłem nad morzem i wiele kobiet było tam 40+ i one gadały, że dopiero po 40-stce dzieci urodziły. Zdążyły się ustawić ze swoimi facetami, faceci też i że to jest dopiero odpowiednia pora na dzieci. Wyszaleli się i teraz chcą mieć
  • Odpowiedz
  • 1
@error666 a jeśli bezdzietnym sposobem na odnalezienie szczęścia jest życie bez dzieciaków to niech nie wmawiają rodzicom jak to mają #!$%@? w życiu. Każdy odnajduje szczęście w różnych rzeczach.
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
a nie uważasz, że jest to czysty egoizm pod kątem życia w społeczeństwie? Dzięki temu, że ludziom chciało się mieć dzieci powstało to wszystko dookoła, a teraz czeka nas zapaść gospodarcza.


@ELO_2012: ale co mnie tak naprawdę to interesuje - jakbym żył w idyllicznej społeczności małej wsi gdzie każdy każdemu pomaga, troszczy się, żyje się razem wielopokoleniowo to ok czułbym powinność wobec mojej społeczności aby ta trwała, rozwijała się, aby
  • Odpowiedz
Poza tym naturalne, a więc i zdrowe jest posiadanie dzieci bo sama natura nas do tego pcha na każdym kroku więc można wysnuć wniosek, że brak chęci posiadania dzieci jest dysfunkcją życiową.


@ELO_2012: tak samo psa pcha żeby skakał na suczki i im dupy wąchał - po to masz rozum, że możesz mieć wpływ na swoje popędy niskiego rzędu
  • Odpowiedz