Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można chcieć mieć dzieci. Jestem u siostry trzeci dzień, dwójka dzieci 2 i 5 lat i to jakiś koszmar xds
Ciągle trzeba się tym zajmować, bez przerwy potrzebuje uwagi. Siorka i szwagier od 4 lat to wrak człowiekow. Ciągle niewyspani, ciągle rozdrażnieni, dla nich błogosławieństwem jest jak przyjadę na 3 dni, bo dzieci mnie lubią i mają w końcu chwilę spokoju xd.
Ta relacja z tymi dziećmi, pomimo że je kocham i uwielbiam (ale tylko na chwilę xd) utwierdza mnie w przekonaniu, że moja decyzja z przed kilku lat o tym żeby nigdy nie mieć dzieci była słuszna.
#childfree #antynatalizm
  • 163
Bawi mnie jak pod każdym takim postem zlatuje się banda rodziców co mają opowi za złe że ten nie ma ich problemów i każą mi "dorosnąć". Jakby to było wyznacznikiem

ale to spytaj swoją siostrę czy gdyby mogła, wybrałaby teraz życie bez dzieci. Ale nie na tydzień, tylko ogólnie, czy żałuje


@SzybkieSondy: myślisz że ktokolwiek prawdę powie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@greenbong: dla niektórych ludzi bycie wypoczętym nie jest aż tak priorytetowe jak dla ciebie. Dlatego mają dzieci bo dla nich to ważniejsze niż bycie wyspanym. Tak jak niektórzy samotnie płyną dookoła świata i przez rok są niewyspanym wrakiem człowieka. Kwestia priorytetów - wygoda lub inne cele. Ja sram na wygode.
@Hazadeflux: ja jestem w podobnej sytuacji i nie żałuje. Też jestem #!$%@?, #!$%@? z energii, przemęczony. Zresztą jak dwójka dzieci będzie 3+ to też się zmienia świat. Najgorszy rodzic to taki, który ma dziecko i ciągle #!$%@? narzeka i zwala swoje wszystkie życiowe porażki na dzieci. Tacy ludzi rzeczywiście nie powinni mieć dzieci. Ale bycie zmęczonym to coś normalnego.
@greenbong: ale wiesz że każdy ma swój pogląd na świat i stąd są różne opinie, style życia, poglądy polityczne i w ogóle? ;D brzmisz jak moja matka : "moja wizja jest jedyna i uj" ;D