Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego wykresu.

Postawię śmiałą tezę, że gdyby każdemu na starcie w zdolności kredytowej uwzględniano 3 dzieci (mimo, że ich jeszcze nie posiada), taka kwota zabezpieczenia (mniejszy możliwy kredyt do wzięcia i niższa maksymalna możliwa rata) w budżecie na poczet posiadania dzieci to by to zrobiło więcej dla dzietności w Polsce niż 500+ no i przy okzazji ceny nieruchomości były by niższe.

Co myślicie? Dzieci było by mniej czy więcej?

#nieruchomosci #demografia
pastibox - Nawiązując do tego wykresu. 

Postawię śmiałą tezę, że gdyby każdemu na st...

źródło: demo

Pobierz
  • 9
Co myślicie?


@pastibox: Eldorado dla landlordów. Jeszcze więcej osób byłoby zmuszonych na wynajem z uwagi na żenująco niską zdolność. A ich ciężko zarobione pieniądze przyniesione w zębach landlordowi, ów landlord przeznaczyłby na kolejny kwadrat do ciemiężenia Polaków.
A jak wiadomo siedząc na wynajmie o dzieciach nie myślisz bo dla landlorda rodzina z bombelkiem to mina na którą niekoniecznie chce wchodzić.
@pastibox: A moim zdaniem nie byłoby. Zaszła zmiana w świadomości społeczeństwa, tych procesów nie da się odwrócić w prosty sposób moim zdaniem i one nie mają powiązania z ceną mieszkań czy wysokością rat kredytu. Wśród moich znajomych tylko jedna para zdecydowała się świadomie na rodzicielstwo i to akurat ta siedząca na wynajmie (ale dostali działkę pod budowę) reszta ma własnościowe, odziedziczone mieszkania i nie myśli o dzieciach mimo braku miniratki.
@pastibox:

nie wiem, ale wg mnie to juz nawet nie jest smieszne.

Ten kraj dotyka tragedia na naszych oczach i to doslownie a nikt sobie z tego nic nie robi - ot, po prostu mamy model 0 dzieci lub ewnetualnie 1, a wszystko co wiecje to jest nadganiane przez ludzie co maja po 3-4...

Ja rozumiem, ze nie da sie ustawa zwiekszyc dzietnosci, no ale COS trzeba zrobic, bo to co
@pastibox:

witam, otrzymali państwo kredyt deklarując posiadanie 3 dzieci w ciągu 10 lat.

niestety z przyczyn od państwa niezależnych (stwierdzona urzędowo bezpłodność) liczba dzieci wynosi: 0

dlatego oprocentowanie kredytu zostało zmienione z 0% na WIBOR + 2,73% marża, łącznie 13,57%

państwa niedopłata na dzień 1.01.2034 wynosi 4 585 372 PLN

uprzejmie prosimy o uregulowanie zobowiązania


pozdrawiamy, zespół mBank