Wpis z mikrobloga

@Cadfael: No, ale co to udowadnia? Istnieją ludzie którzy mają niepełnosprawne dzieciaki i musza je wozić autem na badania. Coś to zmienia?

No jest to na nowych osiedlach niebywałe bo jest nie do zrobienia w wielu wypadkach i tyle.

Ja ci nie każe jeździć autem. Zwyczajnie nie zmuszaj każdego do chodzenia na piechotę i tyle.

Jak komunikacja miejska będzie dobrze działała to ludzie sami ją wybiorą i odejdą od aut.
Polecam zrobić taki eksperyment i wpisać na kilku nowych osiedlach adresy przedszkoli publicznych do których masz najbliżej. Potem zobaczyć jaka to odległość na piechotę. Potem pomnożyć wynik drogi w jedną stronę x 1.5 bo tyle najszybciej Ci zejdzie z małym człowiekiem obok ciebie. Potem jeszcze tylko musisz dojść na ewentualny przystanek o ile jest w ogóle okolicy przedszkola.


@Darth_Gohan: no ale to ty piszesz, że to bóg wie jaki problem
@Cadfael:No bo to jest problem. Dla sporej rzeszy ludzi którzy mają się pojawić w robocie na określoną godzinę to jest problem, żeby jeszcze zdążyć odprowadzić dziecko do przedszkola jak jest ono 2 km dalej. Wtedy to nie dziwne, że wybierają auto bo nawet przy korkach pójdzie im to szybciej.
@Mr--A-Veed: Ronda w Warszawie się nie korkują? Byłeś kiedyś na rondzie dmowskiego czy znasz je tylko z fotografii google maps? Przeciez, pomysl zamienienia go na skrzyzowanie jest ekstra pomyslem i zdaje się, że od 20 lat sie o tym postuluje. To rondo tragicznie działa.

@Darth_Gohan: i ze względu na to, idea miast 15 minutowych jest super idea którą powinno się wprowadzać. Niestety prawica oczywiście nie zrozumiała pomysłu, ponieważ ma on
Zawsze bawi, jak kilku puszkarzy, których życie polega na niewolniczych dojazdach z domu do oracy i tak w kółko


@dbanel: faktycznie bardzo zabawne. Tak wygląda życie większości ludzi. To oderwanie od rzeczywistości ludzi, którzy są na tyle uprzywilejowani, że stać ich na mieszkanie w centrum miasta, to wyjątkowy brak empatii i po prostu jest to smutne.

Sądzisz, że ludzie by się kisili w dojazdach gdyby nie musieli? To nie jest wina
dojazd do mojej pracy: pieszo 30 minut, samochodem 12, komunikacja 45 (2 przesiadki) xD
Ale tak rozkopmy jeszcze wiecej, zlikwidujmy jeszcze wiecej parkingow, zwezmy wiecej ulic.
Bo ludzie co jezdza do pracy sa niewolnikami i debilami, bo mogliby jechac zbiorkomem
@Cadfael: No bo patrząc na część komentarzy gdzie ludzie piszą, no ale czemu ludzie autem podwożą dzieciaki do przedszkola. No właśnie dlatego. Robią pikachu.jpg jak decydują się na bobasa i zaczynają szukać żłobka i przedszkola.

@framugabezdrzwi Komunikacja w Warszawie jest lepsza niż w całej reszcie kraju. Natomiast dalej na niektórych kierunkach starczy jeden remont i masz problem. Tak samo dalej jak na taką aglomenrację jest za mało linii metra.

Dyskusja jest
Ludzie słusznie oburzają się o likwidację rond w Warszawie, bo te akurat ronda są.dobrze zorganizowane i nie korkują się.


I ratusz warszawski zasłania się "zielenią", a tak naprawdę realizuje otwarcie wrogą postawę wobec organizacji ruchu w Warszawie, utrudniając życie mieszkańcom.


@Mr--A-Veed: otóż to, taka to zieleń będzie po zamianie tych rond na skrzyżowania, że będą tam większe korki i więcej smogu w centrum miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°
@szpongiel: usprawiedliwiasz postulaty osób mieszkających pod miastem, stąd moje pytanie czemu mam słuchać ludzi którzy mieszkają pod miastem, odnośnie tego jak wygląda miasto przez które tylko przejeżdżają? Nie chce ich słuchać, tak jak ty nie będziesz słuchał kuriera który przyniesie ci paczke do domu i będzie opowiadał, że powinieneś zamienić miejscami kanapę z fotelem w swoim salonie. Na tej samej zasadzie.
@Darth_Gohan: a no i zbliżamy się do tego, że chyba więcej nas łączy a nie dzieli :) ja jestem za wyrzuceniem ruchu samochodowego z centrów miast, ale zgadzam się co do zasady, że część z tych rzeczy może postępować zbyt szybko względem rozwoju komunikacji podmiejskiej i miejskiej. Akurat rondo daszynskiego to bym wywalil w najblizszym mozliwym terminie, czyli w sumie tak jak jest planowane (w czasie remontu linii srednicowej). To rondo
@dbanel @sogen Zawsze bawi jak garstka pedalarzy nagle mówi że w mieście to nie ma miejsca na auta tylko rowery i piesi.
* Nie ważne, że pocąc się jak świnia więcej CO2 generuje niż auto.
* Nie ważne, że w Polsce jest słonecznych 66 dni a 90% nie jeździ jak jest brzydko.
* Nie ważne, że nie przewieziesz w ten sposób rodziny a stojąc w korku zastanawiasz się po co ci wg