Wpis z mikrobloga

Jakie macie prędkości telefonu w sieciach 5G? Jaka sieć? Jaki tel?

Wynajmuję nowe mieszkanie, nie wiem na jak dlugo więc jako źródło internetu na PC chce zrobic jeszcze nie kupiony xiaomi redmi note pro+ 5G . Teraz na starym note 9 Pro na lte w Play mam 1-5Mb/s.

Jakie macie predkosci 5G na telefonie w mieszkaniu? Różnią sie od lte ? W salonie sprzedawca mi powiedział, ze osobiście ma te same prędkości na telefonie na lte i na 5g a 5g zużywa wiecej baterii, więc nie ma sensu. Mówi, ze modemy 5G są faktycznie szybsze.

Teoretycznie w miejscu gdzie jestem jest dostępne 5G ultra od Plusa.

#kiciochpyta #iphone #samsung #lte #5g #play #plus #orange #tmobile #speedtest #internet #komputery #informatyka #szczecin
  • 20
@rennaissance: nie ma sensu się pytać innych jakie mają prędkości bo wszystko zależy od lokalizacji, jedni mogą mieć 5G gdzie sięga 1400 mbps, a inny może mieć takie że nawet 40 mbps nie będzie, najlepiej to sprawdź czy jesteś w zasięgu pasma n78, bo takie daje naprawdę duże prędkości, na razie to chyba tylko Orange i Tmobile je uruchomili, Playa jeszcze nie spotkałem, a Plus nawet tego nie ogarnął jeszcze. n78
  • 0
@misioneos ooo dzieki za info, myslalem ze to "5G Ultra " to jest to 5g na innym pasmie niz lte i ze tylko Orange+ plus to tylko maja. Po mapkach zasiegu z speed test net wychodzi ze plus na 5g jest najszybszy 150 ma a orange i reszta ma nadal 60
@rennaissance: w plusie "5g ultra" to pewnie było pasmo n41, ale one dużo się nie różniło od pasma n1, z którego korzystali pozostali operatorzy, tutaj możesz zobaczyć lokalizacje nadajników: https://beta.btsearch.pl, jak zaznaczysz opcję "UKE" i "3500" to będziesz miał lokalizacje dostępnych masztów n78, na razie tylko orange i tmobile, jak zaznaczysz opcję "2600" to będzie jeszcze n41 od plusa, które powinno być trochę szybsze niż stare 5G reszty operatorów
  • 0
@misioneos wlasnie na tym siedzialem i sie zastanawialem które to jest jakie 5G. Telefon zamowilem, bedzie we wtorek, i wlasnie przenioslem nr do plusa na próbę. Mam 3 miesiace za darmo i jeszcze 1 rok tidala za ktorego obecnie płace 20zł/miesiąc.To za trzy miesiące 210zł mniej. No i 180zł za światłowód którego tez jeszcze nie podpisuje. Lubię robić takie glupie zabawy ;p
  • 0
@misioneos właśnie przejrzałem szczecin i wyglada na to ze 3500 nie ma nic jeszcze, i blisko 500m mam Plusa 5G 2100/2600 albo kawalek dalej play/tmobile 2100. Dzieki za fajne info, dużo szybciej sie wdrożyłem;)
@rennaissance: Na razie w Szczecinie żadna sieć nie uruchomiła jeszcze nowych częstotliwości, więc chwilowo można przypuszczać, że Plus będzie najszybszy. Ale to już niedługo powinno się zmienić. Sądzę, że także w Szczecinie, po uruchomieniu przez pozostałych nowych pasm to Plus zostanie w tyle.
  • 0
@Rogi_ wez zazdro milon ;p chociaz i tak sie jaram ;p teraz wieczorem lte 60 a 5g 150 ;p @Piratez w sumie jezeli jest różnica w zużyciu baterii to bez "pobierania plików" jak ja z hotspota dla pc to lte luzno starczy. Jak sie pojawi orange z n78 to może sie przeniosę tam.

@inzynier_robert @bedels @misioneos @krzychooo11 @fishery @Rogi_ @Korda @wigr tak podsumowująco siadło, hotspot na pc smiga youtube w 4K kiedy
rennaissance - @Rogi wez zazdro milon ;p chociaz i tak sie jaram ;p teraz wieczorem l...

źródło: temp_file3951860607462878093

Pobierz