Wpis z mikrobloga

W sumie to mam prace zdalna #it i ostatnio mysle nad zakupem #nieruchomosci we Wloszech albo Hiszpanii, bardziej we Wloszech. Moja partnerka jest podobnego zdalna i jest bardzo mocno za takim rozwiazaniem(nie mamy dzieci).

Jakie sa Waszym zdaniem mocne plusy, a jakie minusy? Czy jak bede odwiedzal rodzicow raz w miesiacu/raz na dwa miesiace w Polsce to czy moge zostac tu na opodatkowaniu majac jednoosobowa dzialalnosc i bedac zameldowany u rodzicow czy ichni urzad skarbowy sie do mnie dowali i mnie zje? Jak to wyglada?
Czy moze odradzacie takie rozwiazanie z jakiegos powodu? Pierwsza nieruchomosc jakby co.

#wlochy #hiszpania #nieruchomosci #pytanie
malyludeklego - W sumie to mam prace zdalna #it i ostatnio mysle nad zakupem #nieruch...

źródło: obrazek

Pobierz
  • 21
@maly_ludek_lego: Teoretycznie powinieneś płacić podatki tam gdzie jest Twoje centrum interesów życiowych i w opisanym wyżej przykładzie będą to np Włochy. Czy będziesz miał jakieś problemy jeśli będziesz płacił podatki w Polsce, a mieszkał tam? Tego nie wiem. Poczytaj jak to rozwiązują inne osoby - na pewno nie jest ich mało.
@maly_ludek_lego: Minusy to chyba system podatkowy, będziesz musiał płacić podatki tam gdzie mieszkasz. Może w Polsce jest jakotaki, ale w porównaniu z wieloma krajami zachodnimi to i tak nie jest tak źle.
@maly_ludek_lego: Kwestia ulubienia upałów. Jakby mnie było stać bym osobiście zimą mieszkał i się naświetlał słońcem na południu Grecji (wynajął coś poza sezonem za grosze), bo upałów nie lubię i nawet wrzesień we Włoszech to była dla mnie masakra. Ponad pół roku, koło lata, słońce w południe można łapać i w Polsce, przy niższych, przyjemniejszych temperaturkach.
@Yuri_Yslin mieszkałem w Bułgarii i Grecji, nie ma co porównywać. Do morza czarnego w tamtym roku wchodziłem dopiero w maju bo wcześniej było za zimno. Jeżeli chodzi o morze egejskie to właśnie dziś się kąpałem i już jest w pyte