Wpis z mikrobloga

Może to moje naiwne myślenie
Ale skoro na zachodzie USA tak brakuje wody a co kilka lat jest susza a raz na kilka lat opady są duże i pokrywa śniegu jest wyjątkowo większa to dlaczego by nie wywiercić tysięcy otworów głębokich na kilkaset metrów do kilku kilometrów do podziemnych korytarzy, tuneli, do głębokich wód gruntowych, i pozwolić nadmiarowi wody wlecieć do głębszych warstw tworząc takie banki wody na później??

Kiedy byłby okres gdzie jest wody więcej to wposcilo by się ją w te otwory, albo podpompowalo nawet pompami a ona by wsiąkła głębiej i była by zmagazynowana. Nie wyparowała by tak jak z powierzchni lub z zbiorników wodnych.
Taka inwestycja pewnie kosztowna początkowo ale mogła by uchronić przed brakami wody bez możliwości użycia studni później.

Ale Amerykanie kasę mają, mądrych ludzi tez, więc o czym nie wiem?
Tu podkast który skłonił mnie do tego pytania:
https://m.youtube.com/watch?v=zniKQAVPCYs

#przemyslenia #geografia #fizyka #geologia #geodezja #woda #susza #ekologia #inwestycje #usa #logika #nauka #geopolityka #zarzadzanieprojektami #technologia
  • 18
zmarnujesz słodką wodę i stworzysz solankę, do tego otworami wiertniczymi trzeba zarządzać, tak aby się nie zacisnęły, a to dużo pieniądzów


@Sinklinorium: ale mi chodzi o to żeby ogromne baseny słodkiej wody gruntowej moc zalewać wodą deszczową z rzek, z gór, dowiercić się do nich, wstawić rury i móc je uzupełniać żeby nie wyczerpały się
@adamsowaanon: @PlanetHell

ale mi chodzi o to żeby ogromne baseny słodkiej wody gruntowej moc zalewać wodą deszczową z rzek, z gór, dowiercić się do nich, wstawić rury i móc je uzupełniać żeby nie wyczerpały się


po co robić taki betonowy basen z filmu na powierzchni jak można pod ziemią?

znaleźć odpowiednie miejsce z odpowiednią glebą/skałą, zalać betonem jak na filmie i cyyyyk gotowy na lato i granie w cs-a ( ͡
@adamsowaanon: Nie wiesz o czym piszesz. Generalnie twój pomysł jest na zasadzie chłopskiego rozumu. Brzmi mniej więcej tak: Dlaczego by nie spalić wszystkich śmieci na Ziemi, przecież to darmowe źródło energii XD. Cyk i problem zanieczyszczenia i darmowej energii rozwiązany.
@adamsowaanon:

pod ziemią już istnieją naturalne zbiorniki i są często puste lub prawie puste,


dobrze by było aby te naturalne zbiorniki były jeszcze szczelne i były akurat tam gdzie brakuje wody.

a tak poza tym to w praktyce może być o wiele trudniejsze niż się wydaje ;)
@adamsowaanon: wcześniej Ci ludzie pisali różne argumenty, dość konkretne i specyficzne dlaczego to jest bez sensu to się do tego nie odnosiłeś. To Ci napisałem wprost że to są pobożne życzenia. Tak jak sam to ująłeś na początku że może być to "naiwne myślenie". Rozumiesz absurd tego przykładu? Bo mniej więcej tak brzmi twój pomysł.