Wpis z mikrobloga

Założenia kredytów 0%, które promuje Hetman są tak głupie że ja nie XD

0% ma być dla "rodziny z 3 dzieci". Ta rodzina może już posiadać jakieś mieszkanie. Czyli kupuje nowe mieszkanie, stare wystawia pod najem i spłaca 2k raty 0%. A koło 4-5k dorzuca państwo z podatków.

Tacy ludzie przecież tak naprawdę nic nie kupują tylko to państwo kupuje dla nich kwadrat od dewelopera.

To jest tak bezpośrednie pompowanie deweloperki, że aż bezczelne XD

A jeszcze w jaki sposób to ma być niby "prorodzinne". Przecież jak ktoś już ma własne mieszkanie, jakoś się z tą trójką dzieci tam chowa, to przecież nie zdecyduje się na 4 dziecko, a dodatkowo te dzieci zaraz dorosną. W efekcie ktoś po prostu dostanie jedno mieszkanie gratis XD

Moim zdaniem "rodzina" jest tu po prostu pretekstem, aby skroić program pod obecną ofertę giełdowej deweloperki. Bo kurniki wyprzedali na kredycie 2% (70% beneficjentów to byli single), no i teraz cza wyprzedać resztę co na beczce nie schodziła.

A no i tak w ogóle, ile jest takich potencjalnych rodzin? No 3 dzieci lub więcej ma w tym kraju 670 tys. gospodarstw domowych, więc baza klientów dla deweloperki jest XD

#nieruchomosci #mieszkanienastart #codzienneministerstworozwoju
  • 28
@mickpl Celem tych wszystkich dopłat jest zwiększenie podaży mieszkań, a to wbrew powszechnej opinii to działa.

Państwo dopłaci jakieś śmieszne kwoty kredyciarzom, by ci zacisnęli pasa i kupowali po odklejonych cenach, napędzając gospodarkę i zwalniając mieszkania, które wynajmują. Rynek w pewnym momencie się nasyci, a wtedy czeka nas koniec cyklu i w najgorszej pozycji zostaną kredyciarze ubrani w kredyt na klitkę w wielkiej płycie, albo inwestorzy kupujący apartamenty w Łodzi na górce.
@mickpl: Za darmo, bo skoro kredyt jest na 0% przy 40% inflacji skumulowanej w 4 lata 2019-2023, to po ilu inflacja zje cały kredyt? 8-10 lat? Jak to wejdzie to wrócimy do rozliczania się w walucie obcej jak Turcy. Będziesz dostawał wypłatę z pracy i biegł od razu kupował dolary/euro.
a dodatkowo te dzieci zaraz dorosną. W efekcie ktoś po prostu dostanie jedno mieszkanie gratis


@mickpl: i co boli dupka że rodzina dostanie a singiel klikacz w komputer nie? moze bys dak wreszcie zaczal placic podatki zamiast narzekac ze ci nie dali incelu
@mickpl: a jak się liczą dzieci z poprzednich związków? To bedzie dobry case bo powiedzmy że mam 2 dzieci z poprzedniego małżeństwa i jedno z nowego czy dla systemu liczy się ze już stworzyłem 3 nowych podatników?
@mickpl: beka wleciała jak złoto na wielką płytę 50m w wojewódzkim, teraz proszę o jeden z dwóch scenariuszy:
- rozhulać inflację do 100-200%, żebym w czasie dopłat na luziku sobie spłacił mieszkanko bez większych kosztów własnych,
- dowalić duże stopy procentowe, żeby zdusić inflację do poziomu zerowego, żebym po okresie dopłat miał takie same raty jak w czasie beki.

Tak mi dopomóż Tusk!
Założenia kredytów 0%, które promuje Hetman są tak głupie że ja nie XD


@mickpl: micek może zamiast ciągle narzekać stwórz jakąś inicjatywę obywatelską,
napisz ustawę która zablokuje flipowanie np przez wysoki podatek od sprzedaży mieszkań kupionych w ciągu ~dwóch lat, albo wprowadzającą podatek katastralny od 3 mieszkania, nisko oprocentowany kredyt na zakup pierwszego mieszkania np w oparciu o inflację + jakiś mały procent (odwrotność obligacji indeksowanych inflacją) udzielany przez BGK aby