Wpis z mikrobloga

@MajoZZ: Chwila. Poproszę o dodatkowe objaśnienia. Jak bezglutenowa? Skąd w musztardzie gluten? Przecież musztarda to zmielona (albo nie) gorczyca, woda i ocet. ostatni niekoniecznie, ale w sklepowych pewnie robi za konserwant. Więc skąd gluten? Nawet jak doprawią curry, miodem etc zależnie od gatunku to i tak mnie się nie zgadza.

P.S. Zrób sobie samemu. Gorczyca jest tania, kup ręczny młynek do kawy, zmielisz, dodasz wody, kropelkę octu i masz musztardę.
Poproszę o dodatkowe objaśnienia. Jak bezglutenowa? Skąd w musztardzie gluten?


@qwertyniejestzle: fabryczne musztardy mogą zawierać zboża z glutenem i już wszystko jedno czy jako składnik czy z fabryki gdzie np gorczycę rozdrabnia się w tym samym młynie co pszenicę do innych produktów. Nie każda musztarda jest bezpieczna dla ludzi na ściśle bezglutenowej diecie. Nie wnikam czy OP glutenu tykać nie może czy po prostu nie chce, wskazuję że produkuje się musztardy
@MajoZZ: sprawdź którąś z Zwergenwiese (różne ostrości). Dostępne w polskich sklepach bio, również na allegro. W składzie cukru nie ma, ale są na occie jabłkowym - nie wiem czy węglowodany: 2,3g w tym cukry: 1,1g cię urządzają.
  • 0
@Kj5s6f2dk7s54o: @qwertyniejestzle

Miałem detoks od glutenu i jadłem tylko Dijon. Teraz staram się jeść gluten tylko kilka razy w tyg. Bardzo lubię musztardę, ale nie ostrą i zainteresował mnie zjawisko, że nie znalazłem innej niż Dijon (zresztą ją musiałem zamówić z neta, bo w sklepach w których byłem brak). Nawet dietetyczka nie poleciła żadnej innej. ¯\(ツ)/¯ Cała historia.

Może faktycznie zrobię sobie sam. Nie myślałem o tym :)