Wpis z mikrobloga

Ostatnio w Internecie czytałem o przypadku kolesia, który zamordował ponad 600 osób. Nie rozumiem, dlaczego Bóg np. nie zabił go piorunem po pierwszych trzech zabójstwach i pozwolił mu zabijać, aż do nabicia takiej liczby? Ofiary to były głównie dzieci... Ja wiem, że to przecież nie Bóg zabijał tylko ten człowiek, ale no mógł przecież zainterweniować i go zabić, jednocześnie nie wpływając zbytnio na naszą wolną wolę.

Pytanie do osób wierzących - jak wy to postrzegacie?

#religia #wiara #pytanie
  • 127
No wpłynąłby na jego wolną wolę ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiem, że to bait, ale dam się złapać: śmierć takiego dziecka mogła sprawić, że jego rodzice przeszli ogromny kryzys emocjonalny podczas którego ich małżeństwo się wzmocniło i kolejne dzieci zamiast rozbitej rodziny miały kochającą się rodzinę. Być może taka była misja tego zabitego dziecka. Nie każdy jest powołany do siedzenia na wykopie i łapaniu na bajty katolików (
dlaczego Bóg np. nie zabił go piorunem po pierwszych trzech zabójstwach i pozwolił mu zabijać, aż do nabicia takiej liczby?


@_gabriel: jeśli pytasz o JHWH, to ze Starego Testamentu łatwo wyczytasz, że mordowanie nie zawsze mu przeszkadza. Np nie ma nic przeciwko ciemiężeniu, wypędzaniu i zabijaniu oddających cześć innym bogom. Może te dzieci były balwochwalcami albo ateistami?
@_gabriel:

Bo żadnego Boga po prostu nie ma. W dawnych czasach życie było bardzo trudne, pełne wysiłku fizycznego, strachu, niepewności, cierpienia więc obietnicą raju po śmierci pozwalała niezwatpic i jakoś to ciągnąć. Dodatkowo w czasach bez organizacji Państwa(służby, system prawny) pozwało to utrzymać porzadek społeczny.

Przeciętny mieszkaniec jakiejś wioski wraz z rodziną, ludźmi z którymi się spotykał całe życie spędzał w tej wiosce i w pobliżu. Nie miał pojęcia o innych
@J0g1: Wiem ze to odpowiedz na baita, będącą baitem, ale dam się wciągnąć.

Takie masło maślane, w ten sposób można wszystko sobie tłumaczyć nawet swoje lenistwo. Z drugiej strony jak to komuś pomaga zasnąć, to może nie jest to takie głupie jak się może wydawać?
Nie rozumiem, dlaczego Bóg np. nie zabił go piorunem po pierwszych trzech zabójstwach i pozwolił mu zabijać, aż do nabicia takiej liczby?


@_gabriel: jednocześnie ten sam Bóg zespawnował niedźwiedzia, który zabił 40 dzieci za to, że śmiały się z łysiny proroka Eliasza.
Wytknięcie tej oczywistej nawet dla ludzi z downem niekonsekwencji i braku logiki skutkuje tym, że katole cię nazwą gimboateistą. To jest ich jedyna odpowiedź jak w prosty sposób ukazuje