Wpis z mikrobloga

Ostatnio w Internecie czytałem o przypadku kolesia, który zamordował ponad 600 osób. Nie rozumiem, dlaczego Bóg np. nie zabił go piorunem po pierwszych trzech zabójstwach i pozwolił mu zabijać, aż do nabicia takiej liczby? Ofiary to były głównie dzieci... Ja wiem, że to przecież nie Bóg zabijał tylko ten człowiek, ale no mógł przecież zainterweniować i go zabić, jednocześnie nie wpływając zbytnio na naszą wolną wolę.

Pytanie do osób wierzących - jak wy to postrzegacie?

#religia #wiara #pytanie
  • 127
  • Odpowiedz
@_gabriel @_gabriel zależy o którą wersje jahwe pytasz, bo różne są ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ten starotestamentowy ma #!$%@? na zabójstwa i cierpienie jesli dotycza one heretykow czy osób mu nieprzychylnych.
Przy nowotestamentowym spokojniejszym bożku cierpienie na świecie przeczy wizji dobrego wszechmocnego boga, wiec katolicy zazwyczaj majaczą coś w takich przypadkach o wolnej woli, mimo iż z wolną wolą nie ma to nic wspólnego.
  • Odpowiedz
@_gabriel: Bóg nie interweniuje, bo przecież zło nie pochodzi od niego tylko od człowieka więc dlaczego miałby interweniować w tym momencie? Ludzie w ten sposób są wystawiani na próbę wiary tak samo jak Abraham został wystawiony na próbę gdzie miał poświęcić w ofierze swojego jedynego syna. Musisz zrozumieć, że dla religii chrześcijańskiej życie na tym świecie się nie liczy, a całe życie to tylko próba i przygotowanie do wejścia do
  • Odpowiedz
@J0g1: czyli wasz Bóg zamiast zabić psychola, woli poświęcić kilkaset dzieci, żeby jakieś dziecko miało kochającą rodzinę? Ważne, że dziecko miało misje xD

Tak samo kiedyś pytałem katoliczkę o te wszystkie niepełnosprawne dzieci od urodzenia, takie niesamodzielne, sparaliżowane. "Taki plan dla nich ma Bóg". No mi osobiście byłoby wstyd wierzyć w takiego Boga i nazywać go miłosiernym i wybaczającym.

@_gabriel a Tobie z głębi serca radzę- jak myślisz racjonalnie
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke ale jahwe jest rzekomo wszechmogący, więc po co przeprowadza próbe której wynik jest z góry dla niego wiadomy?

Czyżby ten żydowski bożek był sadystą który czerpie przyjemność z cierpienia stworzonych przez siebie istot?
  • Odpowiedz
ale jahwe jest rzekomo wszechmogący, więc po co przeprowadza próbe której wynik jest z góry dla niego wiadomy?


@OddajButa123: nie wiemy czy Bóg wie o wyniku czy nie każdy dostaje szansę a to czy ja przyjmie to już jest wolna wola każdego człowieka.

Czyżby ten żydowski bożek był sadystą który czerpie przyjemność z cierpienia stworzonych przez siebie istot?


@OddajButa123: tak jak pisałem życie na ziemi się nie liczy
  • Odpowiedz
  • 3
@_gabriel bo bóg nie istnieje, nie ważne jaki bóg z jakiego wyznania, nie istnieje po prostu, jeśli ktoś próbuje wchodzić w jakieś próby przekonania cię że jest inaczej to on jest na przegranej pozycji bo musi udowodnić coś na co nie ma namacalnych dowodów.
  • Odpowiedz
powiedz mi proszę czy stało się to w starym czy nowym testamencie


@wide_pablo: w starym, czyli według katolików się nie liczy i to co tam jest to niewazne. Ale spróbuj na przykład nasrać xd na stary testament, to wtedy zrobią inbę. Kolejny przykład ich niekonsekwencji.
  • Odpowiedz
Gdyby chrześcijański bóg miał mieć sens odchodzą dwa warianty
- jeśli chrzest jest niezbędny - chrzcimy i mordujemy noworodki żeby poszły do nieba, mordujący idzie do piekła w imię wiary, cóż za poświęcenie.
- zbędny? Jako że nie znając boga i bez chrztu do piekła nie idziemy, wirus umysłu należy zamknąć i dać bezbożnym zbawienie.
Naturalnie religia ma inne podłoże (spójność społeczności i pozwolenie na godzenie sie z loswm) więc owe opcje
  • Odpowiedz
@_gabriel: Znacie treść tzw. "szahedy"? "Nie ma Boga prócz Allaha a Mahomet jest jego prorokiem" - okazuje się, że treść jest prawdziwa, a zawiera się w trzech pierwszych słowach.
  • Odpowiedz
Pytanie do osób wierzących - jak wy to postrzegacie?


@_gabriel: Przede wszystkim o którą religię pytasz.

Wolna wola to coś takiego, że człowiek ma i nikt się w to nie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@_gabriel: tylko, że to jest takie standardowe pytanie; "Gdzie jest Bóg, gdy XYZ". W tym wypadku już przytaczam, gdzie jest Bóg: 5. Nie zabijaj.

Koniec. To sprawa tego człowieka i jego grzechu; a nie Boga.
  • Odpowiedz