Wpis z mikrobloga

Zlikwidować #rod

Walnijcie się w cymbał xD Ogródki działkowe to zespół prywatnych parcel, każdy kto chce może sobie taką działkę wydzierżawić. Koszt działki to od 5 tys -25 tys za działkę z szopą. Działka z domkiem to koszt 70-150tys. Masz potrzebę posiadać działkę? Kup sobie. Nie chcesz działki to siedź w bloku.

Rodosy są w świetnych lokalizacjach... Deweloperzy ostatnio błagali rząd aby sprzedał grunty no i pewnie kolacja deweloperska dostała informację: weźcie rody. Skłóćcie ludzi na wykopie aby szambo się wylało na cały intenet.

Co to wgl za zamordyzm, żeby odbierać działki ludziom bo inni ludzie chcą bloki albo parki xD

Już widzę te parki oraz koszt organizacji takiego parku. Policzcie jaki nakład pracy będzie kosztowało usunięcie 100-300 domków, usunięcie płotów, zasypanie piwnic, uśnięcie szklarni, usunięcie azbestu, śmieci itp. Służby miejskie polegną kosztowo. Na takie zabiegi będzie stać tylko #deweloperka. Kupią teren po 100 zł mkw do tego 350 zł doliczą sobie na utylizację infrastruktury i zacznie im się opłacać.

Używajcie głowy czasami xD Nawet jak zlikwidują ogródek, deweloper wybuduje bloki to i tak 70% mieszkań kupi fundusz z Norwegii xD
Większości wykopków to pewnie na rodosa nie stać a co dopiero mieszkanie w kredycie xD
kukaszr - Zlikwidować #ROD

Walnijcie się w cymbał xD Ogródki działkowe to zespół pry...

źródło: obraz_2024-02-16_083812775

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@tyrytyty

@kukaszr: skoro RODy są takie dobre i tanie to czemuby nie wprowadzić takiego komunizmu w całym mieście? Niech państwo przejmie działki i wydziela każdemu po trochu za minimalną opłatą.


Ci ludzie nigdy by nie mieli tych działek gdyby ich wartość nie była sztucznie i absurdalnie zaniżana, a zamiast tego mogłyby tam być mieszkania.


No inaczej by nie kupili xD Idź już faszysto. Można by postawić tam zielone osiedle, ale naprawdę
  • Odpowiedz
@kukaszr ja bym chętnie wykupił grunt, skoro i tak miasto musiałoby wypłacić odszkodowanie za to co mam na działce to chętnie był kupił w promocyjnej cenie grunt. Tylko, że nikt tego nie sprzeda xd
  • Odpowiedz
@tyrytyty: czekaj to powinieneś oddać swoje mieszkanie albo rodziców, bo teraz kosztuje 500k a ty dałeś 200? To 300 powinno pójść na nowe bloki a nie na jakiegoś chlopa co kupił mieszkanie po absurdalnie zaniżonej cenie.
  • Odpowiedz
Można też rewitalizować te ogródki przy zachowaniu obecnej funkcj


@wstanczyk: No wiadomo gospodarze którzy do tej pory zorganizowali tam slumsy, podejmą uchwałę wspólnoty na kształt ustawy krajobrazowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak w ogóle to mordo co ty gadasz, przecież wcale ich nie ma dużo ani nie sa zlokalizowane w dużym zagęszczeniu ludności ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więcej mi sie nie chciało
Leniek - >Można też rewitalizować te ogródki przy zachowaniu obecnej funkcj

@wstancz...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@wstanczyk: a zaznaczyłem tylko kilka...

Sielanka to mój ulubiony, ścisłe centrum miasta otoczone kamienicami, idealne miejsce do wypalania liści, albo kompostowania odpadów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Leniek - @wstanczyk: a zaznaczyłem tylko kilka...

Sielanka to mój ulubiony, ścisłe c...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Ci ludzie nigdy by nie mieli tych działek gdyby ich wartość nie była sztucznie i absurdalnie zaniżana, a zamiast tego mogłyby tam być mieszkania.


@tyrytyty: ALE TO NIE SĄ ICH DZIAŁKI TYLKO MIASTA. Gdy miasto będzie likeidować to płaci tylko 30 tys zł nie zależnie co na działce się znajduje.
  • Odpowiedz
tylko te ogródki najczęściej znajdują się w lokalizacjach, gdzie cena m2 działki spokojnie przekracza 1500 zł


@goferek: No i?
  • Odpowiedz
@tyrytyty: No i to by było w #!$%@? lepsze, czasami trzeba chwycić ludzi za mordę, żeby poprawić jakość życia dla zwykłych ludzie, nie dla multimiliardowych korpo.
  • Odpowiedz
@kukaszr:

Nie chcesz działki to siedź w bloku


Nie chcesz betonozy? To wyjedź na wieś.

Większości wykopków to pewnie na rodosa nie stać a co dopiero mieszkanie w kredycie xD


Większości użytkowników rodów nie stać na działkę pod miastem i dom, ale jeżeli to inni bulą na ich gówno działki za ułamek ceny rynkowej to jest spoko
  • Odpowiedz