Wpis z mikrobloga

Amerykanie pownni posłuchać naszych geniuszy (szczególnie tych z wykopu) i zlikwidować te krzaczory w najdroższej lokalizacji w mieście oraz sprzedać wszystko deweloperom.

Nie może być tak że emeryci, młodzi oraz ogólnie mieszkańcy sobie gdzieś odpoczywają i tak marnują przestrzeń która kosztuje pewnie dziesiątki jak nie setki tys dolarów za m2 i oszpeca te piękne wieżowce.

#nieruchomosci #deweloperka #rod #pdk
sylwke3100 - Amerykanie pownni posłuchać naszych geniuszy (szczególnie tych z wykopu)...

źródło: 1280px-New_York_City-Manhattan-Central_Park_%28Gentry%29

Pobierz
  • 121
@sylwke3100: Nie no, powinni to podzielić na kilkaset małych działeczek, ogrodzić płotem i zamknąć kłódkami wejścia, a w środku stawiać nieotynkowane domki 35m^2 i palić w nich śmieciami, w końcu Nowojorczycy też mają prawo do rekreacji na swojej działeczce ROD - żałujesz czarnemu dziecku z tej faweli miejsca na trampolinę w ogródku?

Park nikomu nie służy w przeciwieństwie do szczytu estetyki miejskiej jakim jest nieskoordynowana zabudowa działkowa bez żadnych pozwoleń budowlanych.
chać naszych geniuszy (szczególnie tych z wykopu) i zlikwidować te krzaczory w najdroższej lokalizacji w mieście oraz sprzedać wszystko deweloperom.


@sylwke3100: powinni podzielić Central Park na tysiące działek po 400m2, ogrodzić każdą najtańszą siatką, a na środku postawić rozpadający się domek. Dostęp do parku jedynie dla osób posiadających działkę i klucz do głównej bramy.
@sylwke3100: I mają słusznośc ze teren należy sprzedać. Masz rod w środku miasta i przez brak terenu na rozbudowę miasta trzeba coraz to rozwijać komunikacje na obrzeżach co jest kosztowne, a w środku miasta sa tereny które mogą zostać rewitalizowane i może powstać osiedle park szkoła. Nie musisz rozwijać kosztownej infrastruktury drogowej i komunikacyjnej, nie trzeba dociągać mediów jak ogrzewanie miejskie. Lepiej tak niż na obrzeżu miało by powstać osiedle ogrzewane
Masz rod w środku miasta i przez brak terenu na rozbudowę miasta trzeba coraz to rozwijać komunikacje na obrzeżach co jest kosztowne, a w środku miasta sa tereny które mogą zostać rewitalizowane i może powstać osiedle park szkoła. Nie musisz rozwijać kosztownej infrastruktury drogowej i komunikacyjnej, nie trzeba dociągać mediów jak ogrzewanie miejskie


@printf: Ale ceną za to jest zwiększenie gęstości zaludnienia. Tego kosztu co prawda nie widać w excelu, ale
  • 4
@Patyk_ No właśnie nie. Słychać głosy o sprzedaży. Poza tym budowanie wielu dzisiejszych osiedli jest taką samą patologią jak te straszne RODy.

I oczywiście dostęp do tych osiedli jest jeszcze bardziej utrudniony niż do RODów - no chyba że zarabiasz 20k miesięcznie niczym wykopowy programista i od ręki dostaniesz kredyt