Wpis z mikrobloga

@PodniebnyMurzyn: Mirasy prują dupę że teraz wszystko jest na abonament i "you'll own nothing and you'll be happy" a jednocześnie chcą rozkułaczać właścicieli działek w imię wszechobecnej betonozy i budowania patodeweloperskich kurników do chowu klatkowego p0laka xD Przecież to jest #!$%@? dramat, jak można być tak krótkowzrocznym by nie zauważyć że kręci się samemu sobie pętlę na szyję?
@PodniebnyMurzyn: No tak, lepiej żeby dziadki miały ogródki do ktorych można dojechać tramwajem zamiast zrobić park, a na przodzie takiego roda walnąć 10 piętrowy blok. Faktycznie musi zostać ta zieleń która byla planowana jak miasta były znacznie mniejsze xD Zajebisty pomysł.

Do końca życia zostańmy z tymi RODami xD
Jestem na 99% pewien że ta ostatnia nagonka na rod tu na wykopie i w internecie to opłacona kampania. Reszta to pożyteczni idioci którzy podchwycili temat i znaleźli sobie nowego wroga.


@WielkiPowrut88: wygodnie powiedzieć "jak ktoś się ze mną nie zgadza jest albo opłaconym trollem albo debilem" niestety nie tak działa świat, może czas dorosnąć?
@Szemiques: ja sobie kupiłem RODosa w centrum w zeszłym roku i najlepsza decyzja ever, właśnie się zastanawiam co posadzić na wiosnę w szklarni i na grządkach oprócz pomidorów, ogórków i cebuli, masz może jakieś propozycje jakie warzywka powinienem uprawiać i spożywać ze smakiem?
@liseknyc: Marchew, sałata, cukinie też są spoko. Możesz spróbować z papryką, ale wiadomo lepiej byłoby pod szklarnią, ale można spróbować. Ja zawsze byłem bardziej team owoce i krzewy, jakbym miał RODa to pewnie obsadziłbym połowę maliną, pożeczką i agrestem. Jak siedzisz w nalewkach to polecam spróbować z blendowaniem moje osobiste odkrycia to nalewki z pożeczki i z nalewem z kwiatów z czarnego bzu i nalewka z agrestu z miętą i bazylią,
@Szpergelajacy: nierzadko wystarczyłaby możliwość przejścia na wskroś alejką zamiast obchodzić cały teren, albo możliwość pospacerowania pomiędzy ogródkami. Nie mówię, że chciałbym móc wchodzić na obszar pojedynczej działki, ale pomiędzy działkami czemu nie.
@WielkiPowrut88: dokładnie tak, już kiedyś o tym myślałem kiedy deweloperzy wpadną na to ze te ogródki stoją na dobrych gruntach na kurniki inwestycyjne. Jeszcze te absurdalne zarzuty jak hałas czy menele. Dziesiątki jak nie setki razy chodziłem przez rody w nocy bo mieszkam w okolicy i NIGDY nikogo tam nie spotkałem. Dosłownie jak w lesie. Z resztą kto tam ma robić syf? rodziny z dziećmi które używają rod jako namiastki ogródka
@Szemiques: w jaki sposób w Polsce ktoś korzysta z tych parków? Jest tego pelno w każdym mieście i w 90% widzę tam albo nikogo albo kogoś srającego psem, spęd patoli albo żuli na ławce. To ja podziękuję jednak wolę rod przynajmniej nie ma strachu przez niego wracać w nocy i faktycznie można go jakoś zagospodarować po swojemu co doaje rozrywkę
@kampaw: a jak funkcjonuje każde prywatne osiedle, albo lepiej prywatna własność. Rod funkcjonują dobrze w przeciwieństwie do parków WŁAŚNIE dlatego że są prywatne. Dzięki temu nie ma tam przeważnie śmieci, możesz sobie coś posadzić i być relatywnie pewien ze nikt ci tego nie wyrwie itd. Własności wspólna o którą wszyscy dbają i wszyscy korzystają razem to mit. Z niektórymi ludzmi poprostu nie chcesz dzielić terenu i dzięki rod mass taką możliwość