Wpis z mikrobloga

@PodniebnyMurzyn: Przecież op pisze że równie dobrze mógłby powstać park zamiast RODosów i wtedy faktycznie byłby to teren dostępny dla ogółu a nie dla 0,5 % mieszkańców którzy chcą mieć miejsce na uprawę cebuli w centrum miasta.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Szemiques: Tylko w Polsce można wpaść na pomysł zeby wypłacić odszkodowania za nasadzenia często wiekowych drzew, zieleń i trawniki. Zrównać to z ziemią po czym wsadzić kilkuletnie drzewka i zasiać trawę. Ku uciesze lokalnych psiarzy i meneli, będą mieli nową miejscówkę do osrania.

No ale wiadomo kto ma zarobić to zarobi.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: a jaki jest sens rodu w środku miasta, to naturalna kolej rzeczy ze muszą zniknąć i pojawić się za miastem. 50 lat temu były za miastem ale miasto dogoniło i sa potworki pośrodku miast które blokują ich rozrost
  • Odpowiedz
a jaki jest sens rodu w środku miasta


@printf: A jaki jest sens parku w środku miasta jak ja nie korzystam? A jaki jest sens bieżni i stadionu w środku miasta jak ja nie jestem sportowcem? A jaki jest sens parkingu przy drodze jak nie mam auta? A jaki jest sens ścieżki rowerowej jak nie mam roweru? A jaki jest sens bulwarów wzdłuż rzeki jak nie lubię spacerów? A jaki jest
  • Odpowiedz
@onomatopejusz: żeby nieco zmienić nastroje społeczne. Po ośmiu latach wałów PiSu ludzie są cokolwiek wkurzeni, więc lepiej prewencyjnie zacząć ich urabiać.

@WielkiPowrut88: deweloperzy zwietrzyli pieniądz i chcą zarobić za wszelką cenę. Nic nowego, niestety.
  • Odpowiedz
@Sengir: z Rodami jest niestety prostu problem. To są tereny w większości zbyt dobrze skomunikowane by były czyimś prywatnymi ogródkami.

@WielkiPowrut88 akurat wszystko co wymieniłeś to obiekty domeny publicznej dostępne dla każdego mieszkańca miasta.

RODy są do wywalenia w obecnej formie. Pytanie w jaki sposób zagospodarować tereny po RODach. Zalewanie tego betonem jest bez sensu bo w większości polskich miast brakuje terenie zielonych. Ale robienie z tego ogólnodostępnych parków jest jak
  • Odpowiedz
@Szemiques, @PodniebnyMurzyn, pewnie coś ktos w, kampanii zaraz chlapnie na, ten temat, w, koncu wybory samorzadowe niedlugo.

Jest jeden aspekt ktorego opka z wpisu nie bierze pod uwagę, w razie jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego, ogrodki dzialkowe to jedno z, niewielu miejsc gdzie w miescie bedzie mozna hodować żywność, warzywa a nawet i kurę.

Zieleń, pasy napowoetrzajace miasto to wszystko bylo brane pod uwagę przy zakladaniiu ogrodkow, najstarszy w, #warszawie powstał za,
  • Odpowiedz